jajowa komórka definicja
Co to jest komórka jajowa. Wyjaśnienie rozrodcza o haploidalnej liczbie chromosomów. Powstaje w.

Czy przydatne?

Co to jest komórka jajowa

Co oznacza KOMÓRKA JAJOWA: 1) kobieca komórka rozrodcza o haploidalnej liczbie chromosomów. Powstaje w procesie oogenezy. U zwierząt wyższych wyposażona jest w żółtko, stanowiące materiał odżywczy, i w osłonki. Liczba materiału odżywczego zawartego w k.j. stanowi kryterium podziału na jaja polilecytalne (bogatożółtkowe), jaja mezolecytalne (o średniej zawartości żółtka), jaja oligolecytalne (o niewielkiej zawartości żółtka), jaja alecytalne (pozbawione żółtka). W zależności od położenia materiału odżywczego w k.j. wyróżniono: jaja izolecytalne (żółtko rozłożone równomiernie), jaja telolecytalne (żółtko położone na jednym z biegunów jaja), jaja centrolecytalne (żółtko położone centralnie); (Ryc. 30) 2) zarodek owadów, płazów, gadów, ptaków i ssaków z rzędu stekowców, otoczony materiałem odżywczym i grubymi osłonami; z jaja wylęga się młody organizm

Czym jest komórka jajowa znaczenie w Słownik biologia K .

Co znaczy Kłębuszek Malpighiego:
Słownik kłębuszek nerkowy komórka jajowa.
Co znaczy Koenzym Q:
Słownik ubichinon komórka jajowa.
Co znaczy Kłos Złożony:
Słownik kwiatostany komórka jajowa.
Co znaczy Kwasy Nukleinowe:
Słownik składniki nukloproteidów. Wchodzą w skład jąder komórkowych i cytoplazmy. Po raz pierwszy wyizolowane zostały w 1869 poprzez F. Mieschera z jąder komórek wydzieliny ropnej. Są polimerami powiązanych komórka jajowa.
Co znaczy Kręgosłup:
Słownik kręgowców, złożona z ruchomo połączonych i szeregowo zestawionych kręgów. U kręgoustych (Cyclostomata) właściwy k. nie występuje. U ryb dwudysznych (Dipnoi) i jesiotrowatych (Acipenseriformes) k komórka jajowa.
  • Dodano:
  • Autor: