żółtko definicja
Co to jest żółtko. Wyjaśnienie wykorzystywana jako źródło energii dla rozwijającego się zarodka.

Czy przydatne?

Co to jest żółtko

Co oznacza ŻÓŁTKO: substancja zapasowa wykorzystywana jako źródło energii dla rozwijającego się zarodka. Jest gromadzona wkomórce jajowej wtrakcie procesu witellogenezy, wjej skład wchodzą raczej białka itłuszcze

Czym jest żółtko znaczenie w Słownik biologia Ż .

Co znaczy Żywik:
Słownik zrzędu dziesięcionogów (Decapoda), która wykluwa się zjaja albo rozwija ze stadium młodszego pływika. Tułów ż. jest niesegmentowany, z kolei początkowo również niesegmentowany odwłok wtrakcie rozwoju żółtko co znaczy.
Co znaczy Żyły:
Słownik prowadzące do serca krew zgromadzoną znarządów ciała. Mają w miarę cienkie ściany isą wyposażone wznajdujące się wich wnętrzu kieszonkowate zastawki, które uniemożliwiają cofanie się krwi żółtko krzyżówka.
Co znaczy Żyworodność:
Słownik zwierząt opierający na rozwoju płodu wewnątrz organizmu matki, zktórego czerpie substancje odżywcze (zachodzi uwiększości ssaków) albo także na rozwoju zapłodnionego jaja wdrogach rodnych samicy, w żółtko co to jest.
Co znaczy Żuwaczki:
Słownik przydatki gębowe występujące uskorupiaków, wijów iowadów. Są zwykle silnie schitynizowane iczęsto wyposażone wząbki. Służą do chwytania i rozdrabniania pokarmu żółtko słownik.
Co znaczy Żachwy:
Słownik wwiększości osiadłych osłonic (Tunicata). Żyją pojedynczo albo kolonijnie iosiągają do 50 cm długości. Ciało żachw jest cylindryczne ijednym końcem, zaopatrzonym wtzw. stopę, zamocowane do podłoża żółtko czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: