balsam definicja
Słownik BALSAM definicja. Czym jest wybrane rośliny, wydzielana w sytuacji uszkodzenia tkanki.

Czy przydatne?

Definicja Balsam

Co oznacza BALSAM: 1. mieszanina związków organicznych produkowana poprzez wybrane rośliny, wydzielana w sytuacji uszkodzenia tkanki rośliny, odznaczająca się aromatycznym zapachem, rozpuszczalna w alkoholu, eterze, mająca wykorzystanie w lecznictwie, w kosmetyce i w technice; 2. roztwór żywic w olejkach eterycznych; 3. aromatyczny preparat, którym starożytni, raczej Egipcjanie balsamowali ciała zmarłych

Czym jest Balsam znaczenie w Słownik wyrazy B .

Co znaczy Byczek:
Słownik 1. młody samiec krowy i innych ogromnych pustorożców i niektórych zwierząt z rodz. jeleniowatych; 2. konserwa z drobnych ryb słodkowodnych w ostrej zalewie pomidorowej balsam co znaczy.
Co znaczy Buchta:
Słownik 1. miejsce zryte poprzez dziki szukające żeru; 2. lina zwinięta w koło; 3. słodka drożdżowa bułka nadziewana masą owocową, makową, serową itp balsam krzyżówka.
Co znaczy But:
Słownik okrycie stopy albo stopy i kostki, czasem także łydki, przeważnie skórzane, gumowe albo płócienne, z silną częścią spodnią (podeszwą); 2. podkładka drewniana, na której opiera się podpora balsam co to jest.
Co znaczy Bateria:
Słownik będących źródłem energii, połączonych w jeden układ w celu powiększenia mocy, wydajności i tym podobne; 2. w artylerii pododdział wojsk uzbrojonych w broń artyleryjską albo rakietową balsam słownik.
Co znaczy Bączek:
Słownik z rodz. czaplowatych, zamieszkujący zarośla nadwodne Eurazji i Afryki, w Polsce należy do gatunku chronionego; 2. mała łódź wiosłowa stosowana jako łódź dodatkowa na statkach i jako ratunkowa i balsam czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: