granulacja definicja
Słownik Granulacja definicja. Czym jest osłonięty włóknikowym nalotem, wypełniający ubytek tkanki w.

Czy przydatne?

Definicja Granulacja

Co oznacza GRANULACJA: 1. rozkwit komórek tkanki łącznej i naczyń włosowatych osłonięty włóknikowym nalotem, wypełniający ubytek tkanki w procesie odnowy; 2. metoda złotnicza polegająca na wykonywaniu ozdób z bardzo drobnych kuleczek złotych albo srebrnych, nalutowanych na powierzchnię przedmiotu; 3. mechanizm techniczny opierający na nadawaniu substancjom stałym postaci granulek w celu uzyskania odpowiednich właściwości technologicznych produktu; 4. skład ziarnowy rozdrobnionego materiału ze wskazaniem procentowej jego zawartości w poszczególnych frakcjach

Czym jest Granulacja znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Gig:
Słownik 1. wiosłowa łódź okrętowa o ściętej rufie; 2. jednokonny powozik dwukołowy, stosowany w XIX i najpierw XX w. w Anglii granulacja.
Co znaczy Generał:
Słownik wyższy od pułkownika; 2. w dawnej Polsce sejmik całej prowincji uzgadniający uchwały sejmików powiatowych i przygotowujący je na sejm walny; 3. w Polsce przedrozbiorowej urzędnik królewski mający granulacja.
Co znaczy Grzebień:
Słownik toaletowy w formie płytki z tworzywa sztucznego, rogowej, metalowej i tym podobne z głęboko wyciętymi zębami, wykorzystywany do czesania albo upinania włosów; 2. mięsisty, czerwony wyrostek na głowie granulacja.
Co znaczy Grzechotka:
Słownik niemowlęca, zazwyczaj w kształcie kuli z rączką, zawierająca w środku kilka drobnych kuleczek grzechoczących przy potrząsaniu; 2. drewniane narzędzie wydające przy poruszaniu suchy trzask, w wyniku granulacja.
Co znaczy Galon:
Słownik 1. pasek z lamy srebrnej albo złotej wykorzystywany do ozdobnego obszywania ubiorów, mebli i tym podobne; 2. jednostka objętości ciał ciekłych i sypkich, równająca się 4,546 albo 3,7854 litra granulacja.
  • Dodano:
  • Autor: