granulacja definicja
Słownik Granulacja definicja. Czym jest osłonięty włóknikowym nalotem, wypełniający ubytek tkanki w.

Czy przydatne?

Definicja Granulacja

Co oznacza GRANULACJA: 1. rozkwit komórek tkanki łącznej i naczyń włosowatych osłonięty włóknikowym nalotem, wypełniający ubytek tkanki w procesie odnowy; 2. metoda złotnicza polegająca na wykonywaniu ozdób z bardzo drobnych kuleczek złotych albo srebrnych, nalutowanych na powierzchnię przedmiotu; 3. mechanizm techniczny opierający na nadawaniu substancjom stałym postaci granulek w celu uzyskania odpowiednich właściwości technologicznych produktu; 4. skład ziarnowy rozdrobnionego materiału ze wskazaniem procentowej jego zawartości w poszczególnych frakcjach

Czym jest Granulacja znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Glinianka:
Słownik 1. miejsce, gdzie się kopie lub gdzie kopano glinę; dół po wykopanej glinie, zazwyczaj napełniony wodą; 2. chata ulepiona z gliny granulacja.
Co znaczy Gig:
Słownik 1. wiosłowa łódź okrętowa o ściętej rufie; 2. jednokonny powozik dwukołowy, stosowany w XIX i najpierw XX w. w Anglii granulacja.
Co znaczy Grzywacz:
Słownik brązowosinym upierzeniu, mający dwie białe plamy na bokach szyi, żyjący w stanie dzikim w Eurazji i północnej Afryce; 2. fala wzburzonej wody z białą pianą na załamującym się wierzchołku granulacja.
Co znaczy Grzechotka:
Słownik niemowlęca, zazwyczaj w kształcie kuli z rączką, zawierająca w środku kilka drobnych kuleczek grzechoczących przy potrząsaniu; 2. drewniane narzędzie wydające przy poruszaniu suchy trzask, w wyniku granulacja.
Co znaczy Gang:
Słownik 1. zorganizowana ekipa przestępcza; 2. chód zegara, stuk wahadła; 3. przejście podziemne w kopalni granulacja.
  • Dodano:
  • Autor: