grzebień definicja
Słownik GRZEBIEŃ definicja. Czym jest rogowej, metalowej i tym podobne z głęboko wyciętymi zębami.

Czy przydatne?

Definicja Grzebień

Co oznacza GRZEBIEŃ: 1. przyrząd toaletowy w formie płytki z tworzywa sztucznego, rogowej, metalowej i tym podobne z głęboko wyciętymi zębami, wykorzystywany do czesania albo upinania włosów; 2. mięsisty, czerwony wyrostek na głowie i dziobie niektórych ptaków; 3. wystająca, zgrubiała listwa kostna, miejsce przyczepu mięśni albo błon międzykostnych; 4. ażurowy obiekt dekoracyjny umieszczany na kalenicy dachu albo okapie, realizowany ze sterczyn ceramicznych, drewna, kamienia i tym podobne , występujący w pierwszej kolejności w architekturze średniowiecza i renesansowych attykach; 5. u capa kozicy długa, gęsta sierść wzdłuż grzbietu; grzywa; 6. narzędzie albo część urządzenia technicznego przypominające kształtem grzebień do czesania

Czym jest Grzebień znaczenie w Słownik wyrazy G .

Co znaczy Gąsienica:
Słownik błonkówki z gatunku rośliniarek, o ciele wydłużonym i walcowatym, zbudowanym z kilkunastu pierścieni; 2. rodzaj szerokiej, stalowej taśmy z szeregu połączonych zawiasowo ogniw, opasującej koła grzebień co znaczy.
Co znaczy Guzik:
Słownik najczęściej w kształcie krążka, wykorzystywany do zapinania, łączenia jednej części z drugą, mającą odpowiednią dziurkę albo pętelkę; 2. przycisk, dzięki którego włącza się prąd elektryczny albo grzebień krzyżówka.
Co znaczy Głownia:
Słownik tlące polano; 2. zasadnicza część każdej broni białej, od rękojeści w dół, przeznaczona do cięcia albo kłucia; 3. rękojeść broni ręcznej, w szczególności siecznej; 4. grzyb pasożytniczy z rodz. o tej grzebień co to jest.
Co znaczy Gilza:
Słownik 1. rodzaj rurki z bibułki do papierosów z ustnikiem albo bez ustnika; 2. metalowa rurka wypełniona materiałem wybuchowym, obejmująca pocisk grzebień słownik.
Co znaczy Ganek:
Słownik zazwyczaj parterowa, przed wejściem do budynku, nakryta dwuspadowym daszkiem, wspartym na kolumnach, słupach; 2. długie przejście na zewnątrz budynku w formie otwartego korytarza, balkonu, krużganku grzebień czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: