żebro definicja
Słownik ŻEBRO definicja. Czym jest szkielet klatki piersiowej, zazwyczaj łukowato wygięta.

Czy przydatne?

Definicja Żebro

Co oznacza ŻEBRO: 1. u kręgowców: jedna z kości albo chrząstek tworzących szkielet klatki piersiowej, zazwyczaj łukowato wygięta, połączona z kręgosłupem stawem i wiązadłami, u wyższych kręgowców łącząca się z mostkiem; 2. łuk poprzeczny z ciosów kamiennych albo profilowanej cegły wzmacniający sklepienie, służący w szczególności w gotyckich sklepieniach krzyżowych; 3. jeden z ułożonych równolegle płaskich, podłużnych przedmiotów jakiegoś urządzenia, systemu, szkieletu konstrukcyjnego (na przykład łodzi) wykorzystywany do wzmocnienia konstrukcji, powiększenia powierzchni zamiany ciepła, zmiany kierunku przepływu cieczy albo gazu itp

Czym jest Żebro znaczenie w Słownik wyrazy Z .

Co znaczy Zdrój:
Słownik 1. miejsce w ziemi, skąd wytryskuje woda; 2. miejscowość kuracyjna mająca źródła wód leczniczych; dziś tylko w nazwach własnych, na przykład Busko Zdrój żebro co znaczy.
Co znaczy Zmywarka:
Słownik 1. urządzenie do zmywania naczyń; 2. auto z urządzeniami do spłukiwania zanieczyszczeń z jezdni żebro krzyżówka.
Co znaczy Żar:
Słownik 1. rozżarzony węgiel, rozżarzone zwęglone drewno; 2. substancja rozpalona do czerwoności; 3. wysoka temperatura powietrza; 4. gwałtowność, żarliwość uczuć, ogień namiętności żebro co to jest.
Co znaczy Zładować:
Słownik 1. zdjąć z czego ładunek; 2. doprowadzić do porządku, naprawić żebro słownik.
Co znaczy Zarzucać:
Słownik 1. formułować zarzuty pod czyimś adresem; 2. rzucając pokryć co kompletnie żebro czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: