agranulocyty definicja
Co to jest agranulocyty. Wyjaśnienie pełniące funkcje obronne ustroju, do których należą limfocyty.

Czy przydatne?

Co to jest agranulocyty

Co oznacza AGRANULOCYTY: białe ciałka krwi pełniące funkcje obronne ustroju, do których należą limfocyty i monocyty. Nie zawierają ziarnistości, mają kształt kulisty, posiadają jądra i są większe od czerwonych ciałek krwi. Limfocyty zawierają wiele kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) i jądrowego kwasu rybonukleinowego (RNA), mają umiejętność wytwarzania przeciwciał. U ssaków limfocyty powstają w szpiku kostnym, w grasicy, w grudkach chłonnych przewodu pokarmowego, w śledzionie i węzłach chłonnych. W zależności od właściwości fizjologicznych wyróżniono: limfocyty T (zależne od grasicy) i limfocyty B (zależne od grudek chłonnych przewodu pokarmowego). Monocyty posiadają umiejętność ruchu amebowatego i fagocytozy. Pochłaniają bakterie i martwe fragmenty tkanek. W przypadku infekcji wirusowej wytwarzają interferon hamujący postęp wirusów. Mogą przedostawać się poprzez ściany naczyń krwionośnych do tkanki łącznej i przekształcać się w makrofagi

Czym jest agranulocyty znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Areał:
Słownik poprzez osobniki jednego gatunku. Może być bardzo mały, ograniczony do kilku m2 (endemiczne zwierzęta bezkręgowe), albo obejmować znaczącą część kuli ziemskiej (gatunki kosmopolityczne). Jeśli agranulocyty co znaczy.
Co znaczy Akrosom:
Słownik plemnik agranulocyty krzyżówka.
Co znaczy Akromegalia:
Słownik kości, spowodowane nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu - somatotropiny (GH) - poprzez gruczołową część przysadki mózgowej. Wzmożone wydzielanie GH, działając na chrząstkę nasad kości, w starszym agranulocyty co to jest.
Co znaczy Anizogamia:
Słownik płciowego opierający na łączeniu się komórek rozrodczych (gamet) zróżnicowanych pod względem morfologicznym i fizjologicznym (anizogamety, heterogamety). W najprostszym przypadku a. gamety różnią się agranulocyty słownik.
Co znaczy Albuminoidy:
Słownik skleroproteiny agranulocyty czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: