alkaloidy definicja
Co to jest alkaloidy. Wyjaśnienie zawierające azot zazwyczaj w pierścieniu heterocyklicznym.

Czy przydatne?

Co to jest alkaloidy

Co oznacza ALKALOIDY: zasady organiczne zawierające azot zazwyczaj w pierścieniu heterocyklicznym. Wykazują w relacji do organizmów zwierzęcych właściwości hiperdynamiczne. Po wprowadzeniu w małych dawkach do organizmu wywołują bardzo mocne i charakterystyczne symptomy. Do a. należą: morfina, kokaina, nikotyna, chinina, atropina, strychnina, kurara. Szczególnie bogate w a. są jaskrowate, makowate, motylkowe, psiankowate i złożone. Znaczenie a. dla roślin nie jest wyjaśnione

Czym jest alkaloidy znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Apoenzym:
Słownik enzymy alkaloidy co znaczy.
Co znaczy Amonity:
Słownik morskie należące do głowonogów (Cephalopoda). Pojawiły się w dewonie, ich szczyt różnicowania i liczebności przypada na perm, wyginęły ostatecznie pod koniec kredy. Muszla amonita, podobnie jak alkaloidy krzyżówka.
Co znaczy Antykodon:
Słownik sekwencja trzech zasad azotowych specyficznych dla danego tRNA, które stanowią miejsce rozpoznawania kodonu na mRNA. Zobacz także: transkrypcja, translacja alkaloidy co to jest.
Co znaczy Adaptacja Enzymatyczna:
Słownik pojawiania się enzymów w komórkach bakterii wskutek zetknięcia się z określonym substratem (bądź innym efektorem) albo ich zanikanie w obecności represorów ( operon). Enzymy syntetyzowane poprzez alkaloidy słownik.
Co znaczy Adrenokortykotropina:
Słownik hormony zwierzęce alkaloidy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: