sierpowata anemia definicja
Co to jest anemia sierpowata. Wyjaśnienie czerwonych ciałek krwi utrzymująca się pośród plemion.

Czy przydatne?

Co to jest anemia sierpowata

Co oznacza ANEMIA SIERPOWATA: sierpowatość czerwonych ciałek krwi utrzymująca się pośród plemion murzyńskich Afryki równikowej. Wywołuje ją gen warunkujący produkcję łańcucha -hemoglobiny. Jego allel A odpowiada za normalny typ łańcucha, gdy w czasie gdy allel S skutkuje zmianę w sekwencji aminokwasów. Homozygoty SS są letalne, osobniki heterozygotyczne AS mają zmieniony kształt krwinek, lecz są odporniejsze na występującą na tym obszarze malarię niż osobniki homozygotyczne AA z normalną hemoglobiną

Czym jest anemia sierpowata znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aromorfoza:
Słownik ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w obrębie ekipy organizmów, podnosząca ich poziom organizacji, metabolizm i funkcje życiowe na wyższy szczebel ewolucyjny. Termin został po anemia sierpowata.
Co znaczy Anteny:
Słownik czułki anemia sierpowata.
Co znaczy Astygmatyzm:
Słownik wada wzroku polegająca na tym, iż różne części soczewki w różnym stopniu załamują promienie świetlne; bez szkieł korygujących widzenie nie jest możliwe ani z daleka, ani z bliska anemia sierpowata.
Co znaczy Analiza Pyłkowa:
Słownik L. von Posta sposób opierająca się na jakościowej i ilościowej analizie składu pyłku i zarodników zachowanych w pokładach geologicznych i łącznie określanych jako sporomorfy. A.p. ma znaczenie w anemia sierpowata.
Co znaczy Aglutyniny:
Słownik przeciwciała występujące u ludzi i zwierząt w surowicy krwi, mające umiejętność zlepiania czerwonych krwinek i wytrącania ich w formie osadu. A. reagują z antygenami krwinkowymi (aglutynogenami). W anemia sierpowata.
  • Dodano:
  • Autor: