anizogamia definicja
Co to jest anizogamia. Wyjaśnienie płciowego opierający na łączeniu się komórek rozrodczych (gamet.

Czy przydatne?

Co to jest anizogamia

Co oznacza ANIZOGAMIA: sposób rozmnażania płciowego opierający na łączeniu się komórek rozrodczych (gamet) zróżnicowanych pod względem morfologicznym i fizjologicznym (anizogamety, heterogamety). W najprostszym przypadku a. gamety różnią się tylko wielkością - spore makrogamety i małe mikrogamety. W najwyższym stopniu rozpowszechnioną metodą a. jest oogamia

Czym jest anizogamia znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Amoniak:
Słownik końcowy wytwór przemiany pośredniej aminokwasów, a tym samym białek. Usuwany z organizmu poprzez zwierzęta żyjące w środowisku wodnym. Zobacz także: zwierzęta amonioteliczne anizogamia co znaczy.
Co znaczy ADP:
Słownik adenozynodifosforan anizogamia krzyżówka.
Co znaczy Adenozynotrifosforan:
Słownik związek zawierający dwie reszty fosforanowe przyłączone dwoma wiązaniami bogatymi w energię. Jest uniwersalnym przenośnikiem energii gromadzącym energię chemiczną uwalnianą w procesach życiowych anizogamia co to jest.
Co znaczy Autochton:
Słownik tubylec, człowiek osiadły w jednym miejscu od urodzenia anizogamia słownik.
Co znaczy Akromegalia:
Słownik kości, spowodowane nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu - somatotropiny (GH) - poprzez gruczołową część przysadki mózgowej. Wzmożone wydzielanie GH, działając na chrząstkę nasad kości, w starszym anizogamia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: