antybiotyki definicja
Co to jest antybiotyki. Wyjaśnienie poprzez mikroorganizmy ( bakterie, grzyby), hamujące postęp.

Czy przydatne?

Co to jest antybiotyki

Co oznacza ANTYBIOTYKI: związki produkowane poprzez mikroorganizmy ( bakterie, grzyby), hamujące postęp innych mikroorganizmów. Pierwszym wyizolowanym a. była penicylina z grzyba Penicilium notatum (1942). A. działają wybiórczo na określone bakterie, na przykład penicylina działa na bakterie gramdodatnie. Uszkadzając komórki bakteryjne, wykazują także toksyczność w kierunku komórek gospodarza, na przykład ludzkich. Niszczą florę bakteryjną jelit, co może prowadzić do zaburzeń pokarmowych, wybrane a. mogą uszkadzać nerki albo wątrobę. Aktualnie znaczące ilości a. otrzymuje się także chemicznie

Czym jest antybiotyki znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aminoacylo-TRNA:
Słownik biosynteza białek antybiotyki.
Co znaczy Asymilacja Dwutlenku Węgla:
Słownik przyswajanie dwutlenku węgla antybiotyki.
Co znaczy AIDS:
Słownik niedoboru odporności (acquired immunodeficiency syndrom). Choroba opisana najpierw l. 80. po epidemii pnemocystozowego zapalenia płuc i kilkudziesięciu sytuacjach mięsaka Kaposiego w środowisku amer antybiotyki.
Co znaczy Abysal:
Słownik strefy zbiorników wodnych antybiotyki.
Co znaczy Aromorfoza:
Słownik ewolucyjna o znaczeniu przystosowawczym, pojawiająca się w obrębie ekipy organizmów, podnosząca ich poziom organizacji, metabolizm i funkcje życiowe na wyższy szczebel ewolucyjny. Termin został po antybiotyki.
  • Dodano:
  • Autor: