aorta definicja
Co to jest aorta. Wyjaśnienie tętnicze wychodzące z komory serca kręgowców lądowych. U płazów i.

Czy przydatne?

Co to jest aorta

Co oznacza AORTA: największe naczynie tętnicze wychodzące z komory serca kręgowców lądowych. U płazów i gadów a. wychodzi z jednej, wspólnej komory, z kolei u ptaków i ssaków z lewej komory serca. Startowy odcinek a. płazów i gadów jest parzysty

Czym jest aorta znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Adaptacja Enzymatyczna:
Słownik pojawiania się enzymów w komórkach bakterii wskutek zetknięcia się z określonym substratem (bądź innym efektorem) albo ich zanikanie w obecności represorów ( operon). Enzymy syntetyzowane poprzez aorta co znaczy.
Co znaczy Acetylocholina:
Słownik neurohormonalny przenoszący bodziec nerwowy między neuronami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Występuje w zakończeniach nerwowych w tkance mięśniowej, pobudzając włókno mięśniowe do skurczu aorta krzyżówka.
Co znaczy Aglutyniny:
Słownik przeciwciała występujące u ludzi i zwierząt w surowicy krwi, mające umiejętność zlepiania czerwonych krwinek i wytrącania ich w formie osadu. A. reagują z antygenami krwinkowymi (aglutynogenami). W aorta co to jest.
Co znaczy ADH:
Słownik hormony zwierzęce aorta słownik.
Co znaczy Anemochoria:
Słownik zdarzenie rozsiewania diaspor poprzez wiatr. Nasiona i owoce rozsiewane poprzez wiatr wyposażone są najczęściej w aparaty lotne (skrzydełka, włoski, wyrostki aorta czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: