golgiego aparat definicja
Co to jest aparat Golgiego. Wyjaśnienie także diktiosomami, zbudowane z błon elementarnych.

Czy przydatne?

Co to jest aparat Golgiego

Co oznacza APARAT GOLGIEGO: struktury, zw. także diktiosomami, zbudowane z błon elementarnych tworzących mechanizm płaskich woreczków (cystern) ułożonych równolegle. Blisko cystern znajdują się zgrupowania gęstych pęcherzyków, a na brzegach układu występują spore jasne wakuole. Biegun dośrodkowy a.G. związany jest z retikulum endoplazmatycznym, a obwodowy bierze udział w formowaniu pęcherzyków sekrecyjnych. A.G. bierze udział w procesach wydzielniczych komórki i transporcie niektórych substancji; zachodzi w nim biosynteza różnego rodzaju mukopolisacharydów i sprzęganie ich z białkami wytworzonymi w retikulum endoplazmatycznym; pęcherzyki doprowadzają białka i tłuszczowce z siateczki śródplazmatycznej. A.G. jest miejscem powstawania lizosomów, najprawdopodobniej peroksysomów, a w spermatocytach - akrosomu

Czym jest aparat Golgiego znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Amyloplasty:
Słownik leukoplasty aparat golgiego.
Co znaczy Anukleobionty:
Słownik prokarionty aparat golgiego.
Co znaczy Autoimmunizacja:
Słownik autoagresja aparat golgiego.
Co znaczy Aldosteron:
Słownik ekipy mineralokortykoidów, wydzielany poprzez komórki kory nadnerczy. Klasyfikuje gospodarkę wodno-mineralną w organizmie. Hamuje nadmierne wydalanie jonów chlorku sodu (NaCl) do moczu i skutkuje aparat golgiego.
Co znaczy Autoagresja:
Słownik organizmie przeciwciał skierowanych przeciwko własnym antygenom narządu, gdzie powstały. A. może być powodem wielu chorób, jak uszkodzenie tarczycy, anemia złośliwa, wybrane postacie reumatyzmu aparat golgiego.
  • Dodano:
  • Autor: