cefalizacja definicja
Co to jest cefalizacja. Wyjaśnienie odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u.

Czy przydatne?

Co to jest cefalizacja

Co oznacza CEFALIZACJA: wyodrębnianie się odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u wirków (Turbellaria) - najpierwotniejszych zwierząt dwubocznie symetrycznych. Przez wzgląd na aktywnym poruszaniem się przedni biegun ciała, stykający się jako pierwszy z bodźcami środowiska w czasie ruchu zwierzęcia, utworzył biegun głowowy. Na nim zlokalizował się otwór gębowy i skupiły narządy zmysłów i powiązane z nimi komórki nerwowe, które wskutek encefalizacji utworzyły zwoje głowowe. U zwierząt stojących wyżej w systemie ewolucyjnym biegun głowowy stał się odpowiedzialny za koordynację ruchów i wyodrębnił od reszty ciała (odcinek głowowy u pierścienic, głowa u stawonogów)

Czym jest cefalizacja znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciernie:
Słownik silnie zdrewniałe twory, będące przekształconymi pędami, liśćmi albo korzeniami; są połączone z wnętrzem organu wiązkami przewodzącymi. C. występują raczej u roślin pustynnych jako przejaw cefalizacja co znaczy.
Co znaczy Ciałko Vater-Paciniego:
Słownik ciałka występujące w zakończeniach nerwów, w tkance podskórnej, są receptorami czucia głębokiego cefalizacja krzyżówka.
Co znaczy Ciśnienie Krwi:
Słownik w naczyniach krwionośnych (tętnicze - w tętnicach, żylne - w żyłach), które pozwala na stałe krążenia krwi w ustroju (krew płynie w kierunku spadku). C.k. zależy od rytmicznej pracy serca i oporów cefalizacja co to jest.
Co znaczy Cebula:
Słownik roślinny, którego kluczową część stanowią przekształcone liście. Jest organem przetrwalnikowym i spichrzowym (magazynuje cukry) i służy do rozmnażania wegetatywnego (rośliny jednoliścienne - tulipany cefalizacja słownik.
Co znaczy Crick Francis Harry Compton:
Słownik z angielskiego: genetyk i biochemik. Razem z J.D. Watsonem odkrył strukturę przestrzenną DNA (1954); wprowadził definicja kodonu w 1962; nagrodzony Nagrodą Nobla (z J.D. Watsonem i M.H.F. Wilkinsonem cefalizacja czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: