cefalizacja definicja
Co to jest cefalizacja. Wyjaśnienie odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u.

Czy przydatne?

Co to jest cefalizacja

Co oznacza CEFALIZACJA: wyodrębnianie się odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u wirków (Turbellaria) - najpierwotniejszych zwierząt dwubocznie symetrycznych. Przez wzgląd na aktywnym poruszaniem się przedni biegun ciała, stykający się jako pierwszy z bodźcami środowiska w czasie ruchu zwierzęcia, utworzył biegun głowowy. Na nim zlokalizował się otwór gębowy i skupiły narządy zmysłów i powiązane z nimi komórki nerwowe, które wskutek encefalizacji utworzyły zwoje głowowe. U zwierząt stojących wyżej w systemie ewolucyjnym biegun głowowy stał się odpowiedzialny za koordynację ruchów i wyodrębnił od reszty ciała (odcinek głowowy u pierścienic, głowa u stawonogów)

Czym jest cefalizacja znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Ciałko Malpighiego:
Słownik kulisty twór występujący w korze nerek. Złożona jest z kłębuszka nerkowego i otaczającej go torebki Bowmana. U człowieka liczba c.M. wynosi około 4,5 mln cefalizacja.
Co znaczy Ciałko Kierunkowe:
Słownik procesie oogenezy przez oddzielenie się od oocytu wskutek I podziału mejotycznego. W momencie II podziału mejotycznego oddziela się drugie ciałko kierunkowe, a pierwsze regularnie ulega podziałowi cefalizacja.
Co znaczy Cuvier Georges:
Słownik zajmował się anatomią porównawczą zwierząt; wykrył tak zwany zasadę korelacji, dzięki której mógł rekonstruować organizmy ze szczątków kopalnych; twórca paleozoologii. Nie uznawał ewolucyjnych cefalizacja.
Co znaczy Cykl Krebsa:
Słownik cukrów, tłuszczów i białek, którego bezpośrednim wytworem jest czynny octan, a więc acetylo-koenzym A, złączający fundamentalne mechanizmy metaboliczne zachodzące w komórce. Acetylo-koenzym A zostaje cefalizacja.
Co znaczy Choroba Basedowa:
Słownik przy nadczynności tarczycy (nadmierne wydzielanie tyroksyny), objawiająca się między innymi powiększeniem gruczołu, kołataniem serca, podwyższoną przemianą materii, pobudliwością nerwową i cefalizacja.
  • Dodano:
  • Autor: