centromer definicja
Co to jest centromer. Wyjaśnienie spotykają się dwa ramiona chromosmu. Jasna strefa w obrębie.

Czy przydatne?

Co to jest centromer

Co oznacza CENTROMER: miejsce, gdzie spotykają się dwa ramiona chromosmu. Jasna strefa w obrębie przewężenia pierwotnego wiąże chromosom z wrzecionem podziałowym

Czym jest centromer znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Crick Francis Harry Compton:
Słownik z angielskiego: genetyk i biochemik. Razem z J.D. Watsonem odkrył strukturę przestrzenną DNA (1954); wprowadził definicja kodonu w 1962; nagrodzony Nagrodą Nobla (z J.D. Watsonem i M.H.F. Wilkinsonem centromer.
Co znaczy Ciałka Meissnera:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Występują w skórze właściwej ssaków. Są kształtu jajowatego, z zewnątrz otoczone łącznotkankową torebką. Wewnątrz c.M. leżą blaszkowate komórki owinięte włóknami centromer.
Co znaczy Czwartorzęd:
Słownik ery i okresy geologiczne centromer.
Co znaczy Cefalizacja:
Słownik odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u wirków (Turbellaria) - najpierwotniejszych zwierząt dwubocznie symetrycznych. Przez wzgląd na aktywnym poruszaniem się przedni biegun ciała centromer.
Co znaczy Czaszka:
Słownik występujący u zwierząt kręgowych, wchodzący w skład szkieletu osiowego. Złożona jest z części grzbietowej, zw. mózgoczaszką, i brzusznej, zw. trzewioczaszką. Mózgoczaszka osłania mózg i kluczowe centromer.
  • Dodano:
  • Autor: