moczowa cewka definicja
Co to jest cewka moczowa. Wyjaśnienie ssaków (Mammalia) przewód odprowadzający mocz z pęcherza.

Czy przydatne?

Co to jest cewka moczowa

Co oznacza CEWKA MOCZOWA: występujący u ssaków (Mammalia) przewód odprowadzający mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz. Dzięki uchodzącym do niej nasieniowodom i dodatkowym gruczołom płciowym c.m. męska pełni rolę przewodu moczopłciowego

Czym jest cewka moczowa znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Centromer:
Słownik miejsce, gdzie spotykają się dwa ramiona chromosmu. Jasna strefa w obrębie przewężenia pierwotnego wiąże chromosom z wrzecionem podziałowym cewka moczowa co znaczy.
Co znaczy Chromatyna:
Słownik nić kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA), w interfazie wykazuje powinowactwo do barwników zasadowych. Występuje jako heterochromatyna (bardziej skondensowana, silniej barwiąca się) i euchromatyna cewka moczowa krzyżówka.
Co znaczy Cykliczny AMP:
Słownik powstający z ATP pod działaniem enzymu cyklazy adenylowej. Wpływa na sporo mechanizmów metabolicznych komórki, pośredniczy w działaniu niektórych hormonów peptydowych docierających do błony cewka moczowa co to jest.
Co znaczy Ciałko Poronne:
Słownik ciałko kierunkowe cewka moczowa słownik.
Co znaczy Cukrzyca:
Słownik zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny wytwarzanej poprzez wysepki Langerhansa, obniżającej poziom glukozy. Podwyższony poziom glukozy w krwi skutkuje wydalanie dużej cewka moczowa czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: