chłonka definicja
Co to jest chłonka. Wyjaśnienie układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi.

Czy przydatne?

Co to jest chłonka

Co oznacza CHŁONKA: płyn krążący w układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi zawierającym wydaliny komórek. Organizm w stanie głodu posiada ch. przezroczystą albo lekko opalizującą; po pobraniu pokarmu ch. staje się płynem nieprzezroczystym, zawierającym drobiny zemulgowanego tłuszczu. Ch. jest bogata w limfocyty ( agranulocyty) i zawiera niewielkie ilości erytrocytów. Do głównych funkcji ch. należy zapewnianie jednorodności środowiska wewnętrznego organizmu

Czym jest chłonka znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Choroba Addisona:
Słownik poprzez niedoczynność kory nadnerczy. U chorych występują zaburzenia elektrolitowe, obniżenie poziomu cukru w krwi, spadek ciśnienia i brązowa pigmentacja skóry miejsc odkrytych i śluzówki, na chłonka.
Co znaczy Cytoplazma:
Słownik wyłączeniem jądra komórkowego. Należą do niej cytoplazma podstawowa i organelle komórkowe. Zewnętrzna warstwa c., leżąca pod błoną komórkową, nosi nazwę ektoplazmy. Jest bardziej przejrzysta od chłonka.
Co znaczy Ciałka Merkla:
Słownik ekipy receptorów dotyku i nacisku. Zakończenia rozgałęzionych włókien nerwowych tworzących c.M. są silnie spłaszczone i kontaktują się z podstawami komórek zmysłowo-gruczołowych. C.M chłonka.
Co znaczy Cukier Buraczany:
Słownik sacharoza chłonka.
Co znaczy Czuwanie:
Słownik sen chłonka.
  • Dodano:
  • Autor: