chłonka definicja
Co to jest chłonka. Wyjaśnienie układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi.

Czy przydatne?

Co to jest chłonka

Co oznacza CHŁONKA: płyn krążący w układzie limfatycznym zwierząt kręgowych. Ch. jest przesączem krwi zawierającym wydaliny komórek. Organizm w stanie głodu posiada ch. przezroczystą albo lekko opalizującą; po pobraniu pokarmu ch. staje się płynem nieprzezroczystym, zawierającym drobiny zemulgowanego tłuszczu. Ch. jest bogata w limfocyty ( agranulocyty) i zawiera niewielkie ilości erytrocytów. Do głównych funkcji ch. należy zapewnianie jednorodności środowiska wewnętrznego organizmu

Czym jest chłonka znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cykl Mocznikowy:
Słownik końcowego produktu przemian aminokwasów, białek i innych związków zawierających azot. Występuje u ssaków, płazów lądowych i niektórych ryb. Powstawanie mocznika umożliwia związanie i usuwanie z chłonka co znaczy.
Co znaczy Cistron:
Słownik definicja genu, dotyczące odcinka DNA składającego się z szeregu par nukleotydów, które wyznaczają określoną sekwencję aminokwasów jednego łańcucha polipeptydowego chłonka krzyżówka.
Co znaczy Choroba Popromienna:
Słownik molekularnej struktury kwasów nukleinowych organizmów żywych, wywołane działaniem promieni jonizujących. Promieniowanie to największe uszkodzenia wywołuje w mitotycznie czynnych tkankach (raczej w chłonka co to jest.
Co znaczy Człowiek Zręczny:
Słownik antropogeneza chłonka słownik.
Co znaczy Czynnik Mutagenny:
Słownik mutagen chłonka czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: