chromatofory definicja
Co to jest chromatofory. Wyjaśnienie zawierające w cytoplazmie ziarna pigmentu. Ch. występują w.

Czy przydatne?

Co to jest chromatofory

Co oznacza CHROMATOFORY: komórki barwnikowe zawierające w cytoplazmie ziarna pigmentu. Ch. występują w skórze zwierząt bezkręgowych, a u zwierząt kręgowych w skórze właściwej, w otrzewnej, w oku i in. narządach. Zmiana barwy zależy od przesuwania się ziaren barwnika w komórkach, od ich skupiania się albo rozpraszania, a zachodzi m. in. pod wpływem bodźców świetlnych, termicznych, dotykowych albo jest sterowana hormonalnie. Zależnie od rodzaju barwnika ch. dzieli się na: melanofory (barwnik brązowy), lipofory, do których należą erytrofory (barwnik czerwony), ksantofory(barwnik żółty)

Czym jest chromatofory znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cykl Płciowy:
Słownik zachodzących w drogach rodnych samic ssaków (Mammalia), mający na celu wytworzenie zdolnych do zapłodnienia komórek jajowych i powstanie optymalnych warunków do rozwoju zarodka. Wyróżniono dwa chromatofory.
Co znaczy Cholecystokinina:
Słownik hormon polipeptydowy uwalniany poprzez błonę śluzową jelita cienkiego. Wpływa na kurczliwość pęcherzyka żółciowego, regulując wlewanie się żółci do dwunastnicy i na wydzielanie enzymów trzustkowych chromatofory.
Co znaczy CAMP:
Słownik cykliczny AMP chromatofory.
Co znaczy Ciałko Malpighiego:
Słownik kulisty twór występujący w korze nerek. Złożona jest z kłębuszka nerkowego i otaczającej go torebki Bowmana. U człowieka liczba c.M. wynosi około 4,5 mln chromatofory.
Co znaczy Czworonogi:
Słownik Tetrapoda chromatofory.
  • Dodano:
  • Autor: