osmotyczne ciśnienie definicja
Co to jest ciśnienie osmotyczne. Wyjaśnienie równoważy osmotyczne przenikanie wody do roztworu o.

Czy przydatne?

Co to jest ciśnienie osmotyczne

Co oznacza CIŚNIENIE OSMOTYCZNE: ciśnienie, które równoważy osmotyczne przenikanie wody do roztworu o większym stężeniu ( osmoza). C.o. wyraża się w atmosferach albo mol/l i jest miarą siły, z jaką roztwór "ssie" wodę. Jednomolarny roztwór dowolnej substancji (ale nie elektrolitu) ma c.o. równe 22,4 atmosfery w temperaturze 0C. Z racji na różny potencjał osmotyczny roztwory podzielono na roztwór izotoniczny, roztwór hipertoniczny, roztwór hipotoniczny

Czym jest ciśnienie osmotyczne znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Cytokineza:
Słownik mechanizm podziału cytoplazmy, następujący w czasie podziału komórki, po podziale jądra komórkowego ciśnienie osmotyczne.
Co znaczy Cefalizacja:
Słownik odcinka głowowego w procesie ewolucji. C. rozpoczęła się u wirków (Turbellaria) - najpierwotniejszych zwierząt dwubocznie symetrycznych. Przez wzgląd na aktywnym poruszaniem się przedni biegun ciała ciśnienie osmotyczne.
Co znaczy Ciałka Zmysłowe:
Słownik występujące na powierzchni ciała kręgowców (w skórze albo tkance łącznej podskórnej), wrażliwe na dotyk, ucisk, temperaturę, kierunek prądów wody, zaburzenia pola elektrycznego. Składają się z kilku ciśnienie osmotyczne.
Co znaczy Cukier Trzcinowy:
Słownik sacharoza ciśnienie osmotyczne.
Co znaczy Ciałka Pozaskrzelowe:
Słownik wydzielania wewnętrznego żuchwowców (Gnathostomata) produkujące kalcytoninę. U ryb, płazów, gadów i ptaków c.p. mają postać małych narządów, z kolei u ssaków są rozproszone pomiędzy pęcherzykami ciśnienie osmotyczne.
  • Dodano:
  • Autor: