człowiekowate definicja
Co to jest człowiekowate. Wyjaśnienie naczelnych, do której należy człowiek współczesny (Homo.

Czy przydatne?

Co to jest człowiekowate

Co oznacza CZŁOWIEKOWATE: rodzina ssaków naczelnych, do której należy człowiek współczesny (Homo sapiens) i kopalne gatunki człowieka. Cz. są spokrewnione z rodziną małp człekokształtnych (Pongidae). Najstarszą metodą kopalną uważaną za wspólnego przodka człowieka i małp człekokształtnych, prowadzącą od driopiteków do form współczesnych, jest ramapitek ( antropogeneza). Najstarsze znaleziska człowieka współczesnego pochodzą z młodszego plejstocenu ( ery i okresy geologiczne). Najbliżej spokrewnionymi z człowiekiem gatunkami małp są szympans (Pan troglodytes) i goryl (Gorilla gorilla)

Czym jest człowiekowate znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy CCK:
Słownik cholecystokinina człowiekowate co znaczy.
Co znaczy Cytochromy:
Słownik transportujące elektrony w łańcuchu oddechowym (pomiędzy flawoproteinami a oksydazą cytochromową). Zawierają hem w pierścieniu porfirynowym, gdzie atom żelaza po przyjęciu elektronu przechodzi z człowiekowate krzyżówka.
Co znaczy Cukrzyca:
Słownik zaburzeniami gospodarki cukrowej w konsekwencji niedoboru insuliny wytwarzanej poprzez wysepki Langerhansa, obniżającej poziom glukozy. Podwyższony poziom glukozy w krwi skutkuje wydalanie dużej człowiekowate co to jest.
Co znaczy Czworonogi:
Słownik Tetrapoda człowiekowate słownik.
Co znaczy Chemoautotrofizm:
Słownik samożywność człowiekowate czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: