człowiekowate definicja
Co to jest człowiekowate. Wyjaśnienie naczelnych, do której należy człowiek współczesny (Homo.

Czy przydatne?

Co to jest człowiekowate

Co oznacza CZŁOWIEKOWATE: rodzina ssaków naczelnych, do której należy człowiek współczesny (Homo sapiens) i kopalne gatunki człowieka. Cz. są spokrewnione z rodziną małp człekokształtnych (Pongidae). Najstarszą metodą kopalną uważaną za wspólnego przodka człowieka i małp człekokształtnych, prowadzącą od driopiteków do form współczesnych, jest ramapitek ( antropogeneza). Najstarsze znaleziska człowieka współczesnego pochodzą z młodszego plejstocenu ( ery i okresy geologiczne). Najbliżej spokrewnionymi z człowiekiem gatunkami małp są szympans (Pan troglodytes) i goryl (Gorilla gorilla)

Czym jest człowiekowate znaczenie w Słownik biologia C .

Co znaczy Chromomer:
Słownik zgrubienia chromonemy w profazie mitozy i mejozy. To są punkty kondensacji nukleoproteidów albo nałożone na siebie sploty. Położenie każdego ch. w chromosomie jest stałe człowiekowate.
Co znaczy Ciałko Podstawowe:
Słownik wić człowiekowate.
Co znaczy Cytokineza:
Słownik mechanizm podziału cytoplazmy, następujący w czasie podziału komórki, po podziale jądra komórkowego człowiekowate.
Co znaczy Centriola:
Słownik będący homologiem ciałka podstawowego. Otoczka zewnętrzna zbudowana jest z dziewięciu grup tubul ułożonych w krąg. Każda ekipa zawiera trzy tubule (dwa - w rzęsce); trójki te dają układ promieni człowiekowate.
Co znaczy Cholesterol:
Słownik ekipy steroli należących do sterydów, charakterystyczny dla zwierząt. Występuje we wszystkich komórkach w formie wolnej albo związany estrowo z kwasem tłuszczowym. Jest nierozpuszczalny w wodzie człowiekowate.
  • Dodano:
  • Autor: