fenyloketonuria definicja
Co to jest fenyloketonuria. Wyjaśnienie spowodowana mutacją w genie kodującym enzym hydrolazę.

Czy przydatne?

Co to jest fenyloketonuria

Co oznacza FENYLOKETONURIA: choroba dziedziczna spowodowana mutacją w genie kodującym enzym hydrolazę fenyloalaninową. Brak tego enzymu skutkuje nagromadzenie się w organizmie fenyloalaniny, a następnie kwasu fenylopirogronowego, który jest wytworem jej rozpadu. Kwas ten działa toksycznie na centralny układ nerwowy, powodując niedorozwój umysłowy i fizyczny u dzieci. Chorobę można wykryć, badając mocz noworodka

Czym jest fenyloketonuria znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Filochinon:
Słownik witaminy fenyloketonuria.
Co znaczy Fosforylacja Fotosyntetyczna:
Słownik zachodzący w chloroplastach w fazie świetlnej fotosyntezy. W zależności od różnego układu przenośników elektronów wyróżniono f.f. cykliczną i niecykliczną. W f.f. niecyklicznej pochłanianie fotonów fenyloketonuria.
Co znaczy Fermentacja Alkoholowa:
Słownik zaczynający się od glikolizy, przebiega podobnie jak w czasie oddychania tlenowego, do wytworzenia pirogronianu, który, uwalniając dwutlenek węgla ulega dekarboksylacji na aldehyd octowy, a ten fenyloketonuria.
Co znaczy Fosforylacja Oksydacyjna:
Słownik poprzez łańcuch oddechowy powodujący utlenianie zredukowanych nukleotydów pirydynowych i flawinowych. W komórkach zazwyczaj funkcjonują różne warianty łańcucha oddechowego w zależności od substratu fenyloketonuria.
Co znaczy Fitohormony:
Słownik regulatory wzrostu i rozwoju roślin fenyloketonuria.
  • Dodano:
  • Autor: