mlekowa fermentacja definicja
Co to jest fermentacja mlekowa. Wyjaśnienie rozpoczynający się od glikolizy, gdzie wodór przyłącza.

Czy przydatne?

Co to jest fermentacja mlekowa

Co oznacza FERMENTACJA MLEKOWA: mechanizm rozpoczynający się od glikolizy, gdzie wodór przyłącza się wprost do pirogronianu, redukując go do kwasu mlekowego. F.m. zachodzi w czasie produkcji kiszonek stanowiących karmę dla bydła (kwaśny odczyn powstrzymuje postęp bakterii gnilnych), kiszenia kapusty, ogórków, kwaśnienia mleka. Przebiega także w mięśniach ssaków

Czym jest fermentacja mlekowa znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fosfokreatyna:
Słownik fosfagen występujący u kręgowców we wszystkich tkankach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w uzupełnieniu ATP, przekształcając się pod wpływem kinazy kreatyninowej w kreatynę fermentacja mlekowa.
Co znaczy Fototaksje:
Słownik taksje fermentacja mlekowa.
Co znaczy Flora:
Słownik zespół roślin charakterystyczny pod względem ilościowym i jakościowym dla danego obszaru (f. Polski), środowiska (f. stepu) i okresu geologicznego (f. trzeciorzędu fermentacja mlekowa.
Co znaczy Fibroblasty:
Słownik tkanki łącznej właściwej, powstające z komórek tkanki mezenchymatycznej. Z f. powstają włókna kolagenowe, sprężyste i siateczkowe tworzące istotę (substancję) międzykomórkową i galaretowata fermentacja mlekowa.
Co znaczy Fluorescencja:
Słownik zdarzenie świecenia niektórych substancji pod wpływem promieni ultrafioletowych, używane między innymi w cytologii do lokalizacji przeciwciał sprzężonych z barwnikiem fluoryzującym fermentacja mlekowa.
  • Dodano:
  • Autor: