fibroblasty definicja
Co to jest fibroblasty. Wyjaśnienie tkanki łącznej właściwej, powstające z komórek tkanki.

Czy przydatne?

Co to jest fibroblasty

Co oznacza FIBROBLASTY: komórki twórcze tkanki łącznej właściwej, powstające z komórek tkanki mezenchymatycznej. Z f. powstają włókna kolagenowe, sprężyste i siateczkowe tworzące istotę (substancję) międzykomórkową i galaretowata substancja podstawowa zbudowana z białek i glikoprotein. F. mają wrzecionowaty albo gwiaździsty kształt, długie wypustki cytoplazmatyczne i spore, regularnie wydłużone, jądra. Nieaktywne f. noszą nazwę fibrocytów

Czym jest fibroblasty znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Ferredoksyna:
Słownik fosforylacja fotosyntetyczna fibroblasty.
Co znaczy Fotoreceptory:
Słownik wrażliwe na bodźce świetlne. Część zwierząt bezkręgowych reaguje na światło mimo że nie posiada szczególnych narządów; u pierwotniaków (Protozoa) nieliczne formy mają plamki oczne, zw. stigmami fibroblasty.
Co znaczy Formy Życiowe:
Słownik roślinnych, które w podobny sposób przystosowują się do przetrwania niekorzystnych warunków środowiska (moment suszy, zima) przez wytwarzanie w różnych miejscach pędu pączków odnawiających. Pośród f fibroblasty.
Co znaczy Fotooddychanie:
Słownik oddychania świetlnego zachodzącego w czasie fotosyntezy, skutkuje częściowe albo całkowite zahamowanie oddychania mitochondrialnego (ciemniowego). F. przebiega w trzech organellach: mitochondriach fibroblasty.
Co znaczy Feromony:
Słownik chemiczne wydzielane poprzez gruczoły wonne owadów (Insecta), wpływające na ich zachowanie i czynności życiowe. F. wydzielane poprzez robotnice pszczół, służą do informowania innych osobników fibroblasty.
  • Dodano:
  • Autor: