fikoerytryna definicja
Co to jest fikoerytryna. Wyjaśnienie asymilacyjny należący do fikobilin, którego grupę prostetyczną.

Czy przydatne?

Co to jest fikoerytryna

Co oznacza FIKOERYTRYNA: czerwony barwnik asymilacyjny należący do fikobilin, którego grupę prostetyczną tworzy mezobilierytryna. Występuje w cytoplazmie sinic i w plastydach krasnorostów

Czym jest fikoerytryna znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fonoreceptory:
Słownik narządy słuchu fikoerytryna.
Co znaczy Fosforoliza:
Słownik rozkładu skrobi w komórkach roślinnych, polegająca na rozszczepieniu łańcucha skrobiowego przy udziale kwasu fosforowego. w tym procesie fosforylaza -glukanowa odszczepia od końca łańcucha resztę fikoerytryna.
Co znaczy Fermentacja Mlekowa:
Słownik rozpoczynający się od glikolizy, gdzie wodór przyłącza się wprost do pirogronianu, redukując go do kwasu mlekowego. F.m. zachodzi w czasie produkcji kiszonek stanowiących karmę dla bydła (kwaśny fikoerytryna.
Co znaczy Fotoperiodyzm:
Słownik długość dnia i nocy. F. przejawia się zakwitaniem, wytwarzaniem bulw, przechodzeniem w stan spoczynku i opadaniem liści. Wyróżniono: rośliny krótkiego dnia (RKD) - kwitną, kiedy noce są długie, a dni fikoerytryna.
Co znaczy Fikocjanina:
Słownik niebieski barwnik asymilacyjny występujący u sinic i niektórych krasnorostów. Pochłania energię świetlną i przekazuje chlorofilowi a. Należy do ekipy fikobilin fikoerytryna.
  • Dodano:
  • Autor: