roślinna formacja definicja
Co to jest formacja roślinna. Wyjaśnienie roślinne charakteryzujące się występowaniem osobników.

Czy przydatne?

Co to jest formacja roślinna

Co oznacza FORMACJA ROŚLINNA: zbiorowisko roślinne charakteryzujące się występowaniem osobników należących do różnych gatunków, lecz wyglądających podobnie, gdyż przystosowują się do tych samych warunków siedliskowych. Odpowiednikiem f.r. jest las liściasty zrzucający liście na zimę, tundra, lasy wiecznie zielone, hale i in

Czym jest formacja roślinna znaczenie w Słownik biologia F .

Co znaczy Fotonastie:
Słownik nastie formacja roślinna.
Co znaczy Fosfokreatyna:
Słownik fosfagen występujący u kręgowców we wszystkich tkankach, w szczególności w mięśniach. Bierze udział w uzupełnieniu ATP, przekształcając się pod wpływem kinazy kreatyninowej w kreatynę formacja roślinna.
Co znaczy Flora:
Słownik zespół roślin charakterystyczny pod względem ilościowym i jakościowym dla danego obszaru (f. Polski), środowiska (f. stepu) i okresu geologicznego (f. trzeciorzędu formacja roślinna.
Co znaczy Fruktoza:
Słownik cukier prosty występujący w sokach owocowych, miodzie i spermie, gdzie stanowi materiał energetyczny plemników. W wątrobie zostaje przekształcona w glukozę i w tej formie jest używana w procesach formacja roślinna.
Co znaczy Fermentacja Alkoholowa:
Słownik zaczynający się od glikolizy, przebiega podobnie jak w czasie oddychania tlenowego, do wytworzenia pirogronianu, który, uwalniając dwutlenek węgla ulega dekarboksylacji na aldehyd octowy, a ten formacja roślinna.
  • Dodano:
  • Autor: