hologamety definicja
Co to jest hologamety. Wyjaśnienie wskutek przekształcenia całych osobników w komórki rozrodcze.

Czy przydatne?

Co to jest hologamety

Co oznacza HOLOGAMETY: gamety powstałe wskutek przekształcenia całych osobników w komórki rozrodcze. Wytwarzanie h. zachodzi u niektórych pierwotniaków (Protozoa)

Czym jest hologamety znaczenie w Słownik biologia H .

Co znaczy Heterotrofy:
Słownik syntezy związków organicznych jedynie z gotowych już związków dwutlenku węgla, na przykład węglowodanów, białek, lipidów. Do h. zaliczamy wszystkie zwierzęta, wybrane rośliny wyższe, przewarzająca hologamety.
Co znaczy Habituacja:
Słownik występująca u zwierząt, gdzie naturalne odruchy i formy zachowania nie posiadające wartości przystosowawczej (tzn. nie ułatwiające przeżycia) są wygaszane. Stosunkowo powtarzania się nowego bodźca hologamety.
Co znaczy Hipoteza Lyon:
Słownik poprzez z angielskiego: genetyczkę M. Lyon. Zakłada, iż ciałka Barra (fragmenty chromatyny jądrowej, silnie barwiące się w stadium interfazy, występujące wyłącznie w komórkach samic i u samców z hologamety.
Co znaczy Hipertyreoza:
Słownik nadmiernym wydzielaniem hormonów tarczycy, wywołujących zaburzenia tempa metabolizmu. Wyróżnia się dwie odmiany h.: chorobę Gravesa-Basedowa i wole guzkowe nadczynne. Choroba Gravesa-Basedowa hologamety.
Co znaczy Haplobiont:
Słownik haplont hologamety.
  • Dodano:
  • Autor: