merystemy definicja
Co to jest merystemy. Wyjaśnienie roślin, zdolne do podziałów mitotycznych, w czasie których.

Czy przydatne?

Co to jest merystemy

Co oznacza MERYSTEMY: tkanki twórcze u roślin, zdolne do podziałów mitotycznych, w czasie których powstają komórki różnicujące się w komórki tkanek stałych. Ich niezbędnym składnikiem są dzielące się komórki, zw. komórkami inicjalnymi. Z racji na pochodzenie m. dzielimy na: pierwotne (powstają z komórek zarodka) i wtórne (odróżnicowujące z tkanek stałych). Z racji na położenie m. dzielimy na: wierzchołkowe (na wierzchołkach wzrostu pędów i korzeni), odpowiedzialne za przyrost roślin na długość i wzrost pierwotny, boczne (ich warstwy leżą równolegle do powierzchni organów; należy tu miazga i fellogen), odpowiedzialne za wzrost wtórny, interkalarne (położone prostopadle do powierzchni organów), odpowiedzialne za wydłużanie organów, i merystemoidy (zdolne do podziałów komórki albo ekipy komórek, położone w tkankach stałych)

Czym jest merystemy znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mongolizm:
Słownik zespół Downa merystemy.
Co znaczy Makrofagi:
Słownik ciałek krwi. Powstają z monocytów ( krew). Są szeroko rozprzestrzenione w tkankach. Mają umiejętność pochłaniania bakterii, resztek komórkowych i innych drobin na drodze fagocytozy. Do m. należą merystemy.
Co znaczy Metafaza:
Słownik mitoza merystemy.
Co znaczy Mikroflora:
Słownik roślinne występujące w wodzie, powietrzu i glebie. Do m. należą bakterie, sinice, jednokomórkowe grzyby i glony. Przewarzająca część z nich jest destruentami, rozkładającymi martwą materię organiczną merystemy.
Co znaczy Mutacje Punktowe:
Słownik mutacje genowe, które dotyczą tylko jednego nukleotydu merystemy.
  • Dodano:
  • Autor: