miazga definicja
Co to jest miazga. Wyjaśnienie merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny.

Czy przydatne?

Co to jest miazga

Co oznacza MIAZGA: 1) kambium - merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny na grubość. Tworzy się w wiązkach przewodzących łodygi (miazga śródwiązkowa) i pomiędzy wiązkami przewodzącymi korzenia (miazga międzywiązkowa), które rozrastają się równolegle do powierzchni łodygi, tworząc ciągły pierścień. Zbudowana jest z dwóch typów komórek: długich, wrzecionowatych i krótkich, równowymiarowych. Komórki wczesne, dzieląc się, odkładają do wewnątrz przedmioty drewna, a na zewnątrz przedmioty łyka; 2) tkanka łączna wypełniająca komorę i kanał korzeniowy zęba, gdzie znajdują się włókna nerwowe, naczynia krwionośne i limfatyczne i komórki zębinotwórcze

Czym jest miazga znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mitochondrium:
Słownik występująca u wszystkich eukariontów, odpowiedzialna za produkcję energii dla komórki. M. są strukturami autonomicznymi, bo posiadają swoje DNA i RNA. M. mają dwie błony cytoplazmatyczne. Błona miazga.
Co znaczy Menstruacja:
Słownik miesiączka miazga.
Co znaczy Metionina:
Słownik aminokwasy miazga.
Co znaczy Mejoza Postgamiczna:
Słownik mejoza zachodząca bezpośrednio po połączeniu gamet w zygotę. Charakterystyczna dla haplontów - występuje u przedstawicieli wiciowców (Flagellata) i zarodnikowców (Sporozoa) i u roślin miazga.
Co znaczy Monogamia:
Słownik mechanizm kojarzenia opierający na współżyciu samca z jedną samicą. M. może obejmować zarówno jeden sezon rozrodczy, jak i całe życie zwierzęcia miazga.
  • Dodano:
  • Autor: