miazga definicja
Co to jest miazga. Wyjaśnienie merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny.

Czy przydatne?

Co to jest miazga

Co oznacza MIAZGA: 1) kambium - merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny na grubość. Tworzy się w wiązkach przewodzących łodygi (miazga śródwiązkowa) i pomiędzy wiązkami przewodzącymi korzenia (miazga międzywiązkowa), które rozrastają się równolegle do powierzchni łodygi, tworząc ciągły pierścień. Zbudowana jest z dwóch typów komórek: długich, wrzecionowatych i krótkich, równowymiarowych. Komórki wczesne, dzieląc się, odkładają do wewnątrz przedmioty drewna, a na zewnątrz przedmioty łyka; 2) tkanka łączna wypełniająca komorę i kanał korzeniowy zęba, gdzie znajdują się włókna nerwowe, naczynia krwionośne i limfatyczne i komórki zębinotwórcze

Czym jest miazga znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Miofibryle:
Słownik 1) tkanka mięśniowa; 2) występujące u pierwotniaków (Protozoa) białkowe włókienka, obdarzone zdolnością kurczenia się, wchodzące w skład organelli ruchu miazga.
Co znaczy Mutacje Spontaniczne:
Słownik mutacje zachodzące samorzutnie, bez wpływu żadnych znanych czynników zewnętrznych, zdarzają się bardzo rzadko miazga.
Co znaczy Miracidium:
Słownik żyjąca w wodzie larwa przywr digenetycznych (Digenea). To jest pierwsze stadium larwalne. Po wniknięciu do organizmu żywiciela (mięczaka, najczęściej ślimaka) zamienia się w sporocystę. Jeśli m. nie miazga.
Co znaczy Mayr Ernst:
Słownik systematyk i ewolucjonista. Prof. Uniwersytetu w Harvardzie, członek Amerykańskiej Akademii Nauk. Autor wielu prac naukowych, pośród których szczególne znaczenie mają prace poświęcone zagadnieniom miazga.
Co znaczy Mikroglej:
Słownik tkanka glejowa miazga.
  • Dodano:
  • Autor: