miazga definicja
Co to jest miazga. Wyjaśnienie merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny.

Czy przydatne?

Co to jest miazga

Co oznacza MIAZGA: 1) kambium - merystem ( merystemy) boczny wtórny, odpowiedzialny za wzrost wtórny na grubość. Tworzy się w wiązkach przewodzących łodygi (miazga śródwiązkowa) i pomiędzy wiązkami przewodzącymi korzenia (miazga międzywiązkowa), które rozrastają się równolegle do powierzchni łodygi, tworząc ciągły pierścień. Zbudowana jest z dwóch typów komórek: długich, wrzecionowatych i krótkich, równowymiarowych. Komórki wczesne, dzieląc się, odkładają do wewnątrz przedmioty drewna, a na zewnątrz przedmioty łyka; 2) tkanka łączna wypełniająca komorę i kanał korzeniowy zęba, gdzie znajdują się włókna nerwowe, naczynia krwionośne i limfatyczne i komórki zębinotwórcze

Czym jest miazga znaczenie w Słownik biologia M .

Co znaczy Mozaika Tytoniowa:
Słownik wirusowa dolegliwość tytoniu objawiająca się powstawaniem jasnych plamek na liściach. Wirus m.t. (Nicotiana virus) został jako pierwszy wyizolowany w formie krystalicznej miazga.
Co znaczy Mikrogameta:
Słownik gamety miazga.
Co znaczy Mutator:
Słownik gen wpływający na przyspieszenie mutacji w innych genach miazga.
Co znaczy Mikroelementy:
Słownik występujące w organizmach żywych w ilościach kilku albo kilkunastu mg na 1 kg suchej masy. Należą do nich bor, cynk, mangan, miedź, molibden i żelazo. Z reguły stanowią one składnik koenzymów miazga.
Co znaczy Metaplazja:
Słownik zdarzenie przekształcania się komórek albo tkanek w komórki albo tkanki o odmiennej budowie i funkcji, zachodzi na przykład w czasie przekształcania się tkanki łącznej w chrzęstną miazga.
  • Dodano:
  • Autor: