zalążek definicja
Co to jest zalążek. Wyjaśnienie zarodnia) roślin nasiennych. Z. złożona jest zośrodka, który.

Czy przydatne?

Co to jest zalążek

Co oznacza ZALĄŻEK: makrosporangium ( zarodnia) roślin nasiennych. Z. złożona jest zośrodka, który odpowiada makrosporangium paprotników różnozarodnikowych, otoczonego jedną (u nagonasiennych) albo dwiema osłonkami (u okrytonasiennych). Zjednej zkomórek ośrodka powstaje komórka macierzysta makrospor, która wwyniku podziałów mitotycznych wytwarza cztery makrospory. Trzy spośród stworzonych makrospor zanikają, z kolei czwarta rozwija się, tworząc makrogametofit, którym jest woreczek zalążkowy. Osłonki z. wyrastają zjego nasady, zw. chalazą. Na biegunie przeciwległym do chalazy znajduje się okienko, a więc mikropyle, będące kanałem wosłonkach zalążka

Czym jest zalążek znaczenie w Słownik biologia Z .

Co znaczy Zagniazdowniki:
Słownik pisklęta opuszczają gniazdo wkrótce po wylęgu. Do ekipy tej należą między innymi kuraki iblaszkodziobe, których bardzo sprawnie poruszające się pisklęta błyskawicznie podejmują się samodzielnego zalążek.
Co znaczy Zwierzęta Wielorujowe:
Słownik zwierzęta poliestralne zalążek.
Co znaczy Zwierzęta Synantropijne:
Słownik synantropizm zalążek.
Co znaczy Zygoten:
Słownik mejoza zalążek.
Co znaczy Zakażenie:
Słownik opierający na wniknięciu organizmu jednokomórkowego do wnętrza ciała gospodarza, które najczęściej prowadzi do procesu chorobowego. Z. następuje zazwyczaj w konsekwencji uszkodzenia naturalnych zalążek.
  • Dodano:
  • Autor: