otorynnolaryngologia definicja
Definicja Otorynnolaryngologia. Czym jest rynologia), gardła i krtani (laryngologia) i uszu.

Czy przydatne?

Definicja Otorynnolaryngologia

Co znaczy otorynnolaryngologia: Edukacja obejmująca rozpoznawanie i leczenie chorób nosa (rynologia), gardła i krtani (laryngologia) i uszu (otologia, otiatria).

Co znaczy Ortodoncja:
Słownik edukacja zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń twarzowo-szczękowo-zgryzowych m. in. przez korekcje ustawienia zębów poprzez nakładanie na zęby aparatów stałych albo otorynnolaryngologia.
Co znaczy Ortopedia:
Słownik klinicznej zajmujący się zapobieganiem, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń, urazów i wrodzonych i nabytych nieprawidłowości układu kostno-mięśniowo-stawowego (narządów ruchu), a również zajmujący otorynnolaryngologia.
Co znaczy Onkologia:
Słownik Tematyka medycyny zajmująca się badaniem istoty nowotworów, przyczyn ich powstawania i rozwoju, jak także rozpoznawaniem, leczeniem i poszukiwaniem nowych metod leczniczych chorób nowotworowych otorynnolaryngologia.
Co znaczy Oftalmologia:
Słownik Tematyka medycyny, zajmująca się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób oczu, optyką fizjologiczną i elementami budowy i działania przyrządów do badania narządu wzroku otorynnolaryngologia.
  • Dodano:
  • Autor: