interwencyjna radiologia definicja
Definicja Radiologia interwencyjna. Czym jest techniki obrazowania do wykonywania zabiegów.

Czy przydatne?

Definicja Radiologia interwencyjna

Co znaczy radiologia interwencyjna: Tematyka radiologii wykorzystująca sposoby instrumentalne i techniki obrazowania do wykonywania zabiegów leczniczych (na przykład poszerzanie naczyń krwionośnych albo przewodów czy przezskórne usunięcie kamieni i ciał obcych).

Co znaczy Reumatologia:
Słownik Dział medycyny wewnętrznej (interny) zajmujący się klasyfikacją, diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych radiologia interwencyjna.
Co znaczy Rehabilitacja Medyczna:
Słownik korekcyjne wobec osób po przebytych chorobach albo urazach, które zostawiły trwałe ślady w ich sprawności fizycznej, życiu psychicznym i kontaktach socjalnych. Na rehabilitację leczniczą złożona jest radiologia interwencyjna.
Co znaczy Radioterapia Paliatywna:
Słownik Radioterapia nowotworów złośliwych, która nie skutkuje wyleczenia, ale hamuje nadmierny przyrost i powstawanie następnych przerzutów radiologia interwencyjna.
Co znaczy Radioterapia:
Słownik Leczenie chorób (raczej nowotworowych) wieloma rodzajami promieniowania jonizującego fotonowego (promieniowanie rtg i gamma) albo cząstkowego (elektrony, neutrony radiologia interwencyjna.
Co znaczy Radiologia:
Słownik Edukacja o promieniowaniu i promieniotwórczości; dzieli się na radiodiagnostykę i radioterapię radiologia interwencyjna.
  • Dodano:
  • Autor: