celownik definicja
Słownik Celownik definicja. Czym jest dopełnienia dalszego, oznaczający osobę albo rzecz, do której.

Czy przydatne?

Definicja Celownik

Co oznacza CELOWNIK: 1. trzeci sytuacja w deklinacji polskiej, pełniący funkcję dopełnienia dalszego, oznaczający osobę albo rzecz, do której skierowana jest jakaś czynność, odpowiadający na pytanie: komu, czemu?; 2. przyrząd wykorzystywany do celowania w broni palnej; 3. urządzenie w aparacie fotograficznym wykorzystywane do ustalania granic fotografowanego obrazu i do oceny jego kompozycji; 4. oznaczenie na mecie na przykład w formie taśmy, wskazujące kres wyścigów; 5. przeziernik służący w przyrządach geodezyjnych dla nakierowania kątomierza na oddalony element; 6. w żegludze przybrzeżnej przedłużenie linii łączącej dwa elementy na brzegu lub na morzu

Czym jest Celownik znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Chiton:
Słownik luźna szata wkładana bezpośrednio na ciało, zszyta w bokach z dwóch prostokątnych kawałków tkaniny, spinana na ramionach; 2. mięczak o owalnym, spłaszczonym ciele, z grzbietem okrytym muszlą; żyjący celownik.
Co znaczy Czoło:
Słownik 1. górna część twarzy ponad oczu; 2. przód, front czegoś celownik.
Co znaczy Czeczotka:
Słownik łuszczaków, upierzony brunatno, gnieździ się na północy Eurazji i Ameryki, w Polsce pojawia się tylko zimą; 2. drewno brzozy i topoli, rzadziej jaworu i wiązu, o pięknym charakterystycznym usłojeniu celownik.
Co znaczy Cezura:
Słownik rozgraniczający, przełomowy w dziejach ludzkości, narodu, w historii kultury, edukacji, literatury; 2. pauza rytmiczna, najczęściej zgodna z przerwą logiczną, przypadająca po określonej liczbie celownik.
Co znaczy Czyściec:
Słownik 1. roślina zielna z rodz. wargowych, występująca w wielu gatunkach, raczej w strefie umiarkowanej; 2. wg doktryny katolickiej miejsce pozagrobowej okresowej pokuty dusz ludzi zmarłych celownik.
  • Dodano:
  • Autor: