celownik definicja
Słownik Celownik definicja. Czym jest dopełnienia dalszego, oznaczający osobę albo rzecz, do której.

Czy przydatne?

Definicja Celownik

Co oznacza CELOWNIK: 1. trzeci sytuacja w deklinacji polskiej, pełniący funkcję dopełnienia dalszego, oznaczający osobę albo rzecz, do której skierowana jest jakaś czynność, odpowiadający na pytanie: komu, czemu?; 2. przyrząd wykorzystywany do celowania w broni palnej; 3. urządzenie w aparacie fotograficznym wykorzystywane do ustalania granic fotografowanego obrazu i do oceny jego kompozycji; 4. oznaczenie na mecie na przykład w formie taśmy, wskazujące kres wyścigów; 5. przeziernik służący w przyrządach geodezyjnych dla nakierowania kątomierza na oddalony element; 6. w żegludze przybrzeżnej przedłużenie linii łączącej dwa elementy na brzegu lub na morzu

Czym jest Celownik znaczenie w Słownik wyrazy C .

Co znaczy Chwast:
Słownik 1. roślina niepożądana, rosnąca dziko wśród upraw; 2. pęczek nici, piór, włosia stanowiący ozdobę celownik.
Co znaczy Celnik:
Słownik 1. pracownik urzędu celnego, pobierający cło; 2. dawny dzierżawca ceł, urzędnik ściągający podatki celownik.
Co znaczy Czyściec:
Słownik 1. roślina zielna z rodz. wargowych, występująca w wielu gatunkach, raczej w strefie umiarkowanej; 2. wg doktryny katolickiej miejsce pozagrobowej okresowej pokuty dusz ludzi zmarłych celownik.
Co znaczy Chiton:
Słownik luźna szata wkładana bezpośrednio na ciało, zszyta w bokach z dwóch prostokątnych kawałków tkaniny, spinana na ramionach; 2. mięczak o owalnym, spłaszczonym ciele, z grzbietem okrytym muszlą; żyjący celownik.
Co znaczy Całostka:
Słownik 1. część całości stanowiąca w swoim zakresie mniejszą wykończoną jednostkę; 2. w języku filatelistów koperta albo kartka pocztowa z wydrukowanym znaczkiem koszty celownik.
  • Dodano:
  • Autor: