dominanta definicja
Słownik Dominanta definicja. Czym jest obiekt wybijający się, panujący; 2. w statystyce wartość.

Czy przydatne?

Definicja Dominanta

Co oznacza DOMINANTA: 1. kluczowy motyw, zasadnicza właściwość czegokolwiek, obiekt wybijający się, panujący; 2. w statystyce wartość cechy, która w danej próbie występuje najczęściej albo w najwyższym stopniu prawdopodobna wartość zmiennej losowej; 3. gatunek przeważający ilościowo nad innymi gatunkami w danym zespole organizmów żywych; 4. dominująca długość fali danej barwy określająca odcień tej barwy; 5. w tonach psalmowych najdłużej utrzymujący się dźwięk, na którym recytowany jest tekst; 6. w systemie modalnym piąty dźwięk skali autentycznej albo czwarty plagalnej

Czym jest Dominanta znaczenie w Słownik wyrazy D .

Co znaczy Dualizm:
Słownik okolicy siebie dwóch odrębnych zjawisk, tendencji, zasad, pierwiastków; 2. pogląd zakładający istnienie w rzeczywistości dwu odrębnych i niezależnych od siebie pierwiastków: materii i ducha, dobra i dominanta.
Co znaczy Delta:
Słownik rzeki do morza albo jeziora utworzony z osadów poprzez nią naniesionych, pocięty jej rozgałęzieniami, mający zazwyczaj kształt trójkąta; 2. układ skrzydeł w kształcie zbliżonym do trójkąta dominanta.
Co znaczy Deputat:
Słownik 1. część wynagrodzenia za pracę dostarczana w naturze; 2. dawniej członek deputacji; deputowany, delegat dominanta.
Co znaczy Dopiec:
Słownik 1. dokończyć piec, upiec kompletnie; 2. upiec dodatkową liczba czegoś; 3. przypiekać, przygrzewać mocno; 4. dokuczyć komuś dominanta.
Co znaczy Dogmat:
Słownik chrześcijańskiej zasada wiary zdefiniowana na soborze, potem poprzez papieża; 2. twierdzenie przyjmowane za pewnik tylko na zasadzie autorytetu, bez kontroli krytycznej i bez względu na zgodność z dominanta.
  • Dodano:
  • Autor: