elektron definicja
Słownik Elektron definicja. Czym jest ładunku elektrycznym i masie ok. 1836 razy mniejszej od masy.

Czy przydatne?

Definicja Elektron

Co oznacza ELEKTRON: 1. elementarna cząstka atomu o dodatnim albo ujemnym ładunku elektrycznym i masie ok. 1836 razy mniejszej od masy neutronu albo protonu; 2. stop magnezu z aluminium i cynkiem, o małym ciężarze właściwym i dużej wytrzymałości, służący raczej w konstrukcjach lotniczych

Czym jest Elektron znaczenie w Słownik wyrazy E .

Co znaczy Era:
Słownik 1. moment zapoczątkowany jakimś doniosłym wydarzeniem, od którego niekiedy liczono lata; 2. jeden z pięciu ogromnych odcinków czasu, na jakie geologia dzieli historię Ziemi elektron.
Co znaczy Ekspozycja:
Słownik pokaz, sposób wystawienia czegoś; 2. położenie, usytuowanie czegoś, szczególnie terenu, budynku i tym podobne, w relacji do stron świata; 3. poddawanie materiału światłoczułego działaniu światła w elektron.
Co znaczy Elegia:
Słownik poetyce utwór liryczny bez określonej miary wierszowej zazwyczaj o tematyce żałobnej, refleksyjnym, smutnym nastroju, utrzymywany w tonie skargi; 2. pieśń albo krótka kompozycja instrumentalna o elektron.
Co znaczy Eon:
Słownik 1. wg gnostyków istota pośrednicząca między stwórcą a stworzeniem, emanacja bóstwa; 2. wiek, era elektron.
Co znaczy Ekumena:
Słownik 1. region stale zamieszkany i wyzyskiwany gospodarczo poprzez człowieka; 2. państwa greckie, region cesarstwa bizantyjskiego elektron.
  • Dodano:
  • Autor: