kaptur definicja
Słownik Kaptur definicja. Czym jest ochrona przed deszczem albo śniegiem, regularnie połączone z.

Czy przydatne?

Definicja Kaptur

Co oznacza KAPTUR: 1. nakrycie głowy w kształcie stożka noszone zazwyczaj jako ochrona przed deszczem albo śniegiem, regularnie połączone z płaszczem, peleryną, skafandrem i tym podobne; 2. zasłona nakładana na głowę ptaków używanych do łowów; 3. dawniej konfederacja zawiązywana po śmierci króla na czas bezkrólewia, mająca na celu obronę praw warstw uprzywilejowanych i utrzymanie porządku w państwie

Czym jest Kaptur znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kabała:
Słownik z ręki, z liczb, znaków i tym podobne; 2. trudne położenie, kłopoty, tarapaty, zmartwienia; 3. mechanizm teozoficzno filozoficzny w judaizmie średniowiecznym oparty na neoplatońskiej teorii emanacji kaptur.
Co znaczy Karton:
Słownik papier jednowarstwowy albo wielowarstwowy, stosowany do rysowania, na okładki do książek, na pudełka, opakowania i tym podobne; 2. tekturowe pudełko stanowiące zwykle opakowanie towaru, będące w kaptur.
Co znaczy Karat:
Słownik 1. jednostka masy służąca w obrocie kamieniami szlachetnymi i perłami równa 200 mg; 2. dawna miara zawartości złota w stopach kaptur.
Co znaczy Kusz:
Słownik 1. kawał grosza, spory koszt; 2. naczynie do picia, kubek, czasza, czerpak kaptur.
Co znaczy Klapa:
Słownik 1. pokrywa przymocowana z jednej strony; 2. wyłóg przy kołnierzu płaszcza, marynarki; 3. niepowodzenie, fiasko kaptur.
  • Dodano:
  • Autor: