korek definicja
Słownik Korek definicja. Czym jest i bulwy, produkowana poprzez miazgę korkotwórczą; 2. masa.

Czy przydatne?

Definicja Korek

Co oznacza KOREK: 1. tkanka wtórna okrywająca starsze łodygi (pnie), korzenie i bulwy, produkowana poprzez miazgę korkotwórczą; 2. masa korkowa, surowiec uzyskiwany z kory niektórych roślin drzewiastych odznaczający się wybitnymi właściwościami izolacyjnymi, lekkością, elastycznością i sporą wytrzymałością; 3. zatyczka do butelki, karafki i tym podobne wykonana z masy korkowej albo innej substancji; 4. podkładka pod piętę umieszczana w obuwiu; 5. obcasy z masy korkowej; 6. bezpiecznik w elektrycznej instalacji oświetleniowej

Czym jest Korek znaczenie w Słownik wyrazy K .

Co znaczy Kapota:
Słownik 1. palto bardzo obszerne albo podniszczone, płaszcz; 2. klęska, fiasko, klapa korek.
Co znaczy Kusza:
Słownik miotająca, rodzaj łuku żelaznego albo stalowego umocowanego na drewnianej kolbie, z lewarem do naciągania cięciwy; 2. dawna wojenna machina oblężnicza do miotania kul kamiennych i kłód okutych korek.
Co znaczy Knypel:
Słownik 1. rodzaj sterownicy ręcznej uruchamiającej ster wysokości i lotki w samolotach i szybowcach; 2. młotek drewniany stosowany poprzez rzeźbiarzy i kamieniarzy do pobijania dłuta korek.
Co znaczy Kleszcze:
Słownik narzędzie do chwytania elementów, najczęściej w formie dwóch dźwigni ze szczękami połączonymi przegubowo; 2. drewniane symetryczne części chomąta wygięte łukowato; 3. obiekt usztywniający drewnianą korek.
Co znaczy Karmnik:
Słownik wykorzystywane do karmienia ptaków zimą, zazwyczaj deseczka z daszkiem, na którą sypie się pokarm; 2. wieprz tuczony na ubój; 3. chlewek albo odgrodzona część chlewu, gdzie tuczy się wieprza korek.
  • Dodano:
  • Autor: