sierp definicja
Słownik Sierp definicja. Czym jest tym podobne, składające się z półkoliście zakrzywionego ostrza.

Czy przydatne?

Definicja Sierp

Co oznacza SIERP: 1. dawne ręczne narzędzie rolnicze do żęcia zbóż, traw i tym podobne, składające się z półkoliście zakrzywionego ostrza osadzonego w drewnianej krótkiej rękojeści; 2. uderzenie w boksie zadane półkolistym ruchem prawej albo lewej ręki

Czym jest Sierp znaczenie w Słownik wyrazy S .

Co znaczy Skok:
Słownik chwilę od jakiejś powierzchni przez odbicie się nogami; 2. nagła zmiana, gwałtowne przejście od jednej sytuacji do innej, z jednego położenia w inne, przeciwne; 3. wypad rabunkowy; kradzież; 4 sierp.
Co znaczy Sentymentalizm:
Słownik wrażliwość, czułość; 2. kierunek umysłowy i literacki w Europie w drugiej połowie XVIII w., ukształtowany w opozycji do klasycyzmu i obowiązujących rygorów socjalnych i estetycznych, głoszący prymat sierp.
Co znaczy Skrytość:
Słownik 1. właściwość osoby niechętnej do uzewnętrzniania swoich uczuć, przeżyć, zamkniętej w sobie; 2. tajemnica, sekret sierp.
Co znaczy Sielanka:
Słownik zmącone, pogodne, spokojne, beztroskie życie; 2. utwór poetycki, zazwyczaj o charakterze liryczno opisowym, przedstawiający w sposób wyidealizowany uroki życia wiejskiego, regularnie o tematyce sierp.
Co znaczy Skopać:
Słownik 1. wzruszyć, spulchnić (grunt) dzięki odpowiednich narzędzi; 2. kopiąc nogami, zrzucić z siebie przykrycie; 3. zbić kogoś kopaniem, zadać komuś sporo ciosów nogami sierp.
  • Dodano:
  • Autor: