urwać definicja
Słownik URWAĆ definicja. Czym jest część czegoś; 2. zmniejszyć, uszczuplić, okroić coś o pewną.

Czy przydatne?

Definicja Urwać

Co oznacza URWAĆ: 1. ciągnąc albo szarpiąc odłączyć coś od czegoś, oderwać część czegoś; 2. zmniejszyć, uszczuplić, okroić coś o pewną część; ująć, odjąć, nie dopłacić, nie doważyć; 3. przestać nagle mówić, śpiewać, grać i tym podobne; 4. zostać urwanym, odłączyć się, oddzielić się od czegoś; 5. zostać wstrzymanym, zakłóconym, zamąconym, nagle ustać; 6. wyjść skądś, opuścić coś, zazwyczaj niepostrzeżenie, wymknąć się skądś przed czasem; 7. skończyć się, zaniknąć

Czym jest Urwać znaczenie w Słownik wyrazy U .

Co znaczy Ustrój:
Słownik 1. zasady prawne określające organizację i sposób funkcjonowania państwa, społeczeństwa, instytucji; 2. organizm urwać co to jest.
Co znaczy Usypisko:
Słownik 1. nasyp, hałda, kopiec czegoś; 2. okruchy skalne gromadzące się w żlebach i u podnóża stromych zboczy górskich, powstałe w wyniku wietrzenia skał urwać definicja.
Co znaczy Użyczyć:
Słownik 1. dać, oddać coś komuś bezpłatnie do użytku na pewien czas, oddać do czyjejś dyspozycji; 2. udzielić komuś czegoś życzliwie urwać co znaczy.
Co znaczy Ugasić:
Słownik 1. wywołać, iż coś przestanie się palić, stłumić palenie się czegoś; 2. zaspokoić, nasycić urwać słownik.
Co znaczy Uznać:
Słownik 1. dojść do wniosku, iż coś jest słuszne, właściwe, niezbędne, obowiązujące; 2. stwierdzić jakiś stan, fakt, potwierdzić coś; 3. poczytać, wziąć za kogoś, za coś, za jakiegoś, za jakieś urwać znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: