zatoka definicja
Słownik Zatoka definicja. Czym jest rozszerzenie jezdni na pewnej długości kosztem chodnika.

Czy przydatne?

Definicja Zatoka

Co oznacza ZATOKA: 1. część morza albo jeziora wcinająca się w ląd; 2. rozszerzenie jezdni na pewnej długości kosztem chodnika, zazwyczaj w kształcie otwartego trapezu, przeznaczone do parkowania samochodów, czasem wykorzystywane jako przystanek; 3. jama albo zagłębienie w narządzie wewnętrznym organizmu ludzkiego i zwierzęcego spełniające określone zadanie w czynnościach danego organu; 4. łysina u mężczyzn występująca nad czołem w formie dwóch wgłębień lub wcięć

Czym jest Zatoka znaczenie w Słownik wyrazy Z .

Co znaczy Zburzenie:
Słownik 1. obrócenie w ruinę, rozwalenie; 2. strata barwy, zblaknięcie, spłowienie zatoka.
Co znaczy Związek:
Słownik zjawisk i tym podobne łączących się ze sobą, wpływających, oddziałujących na siebie; 2. zespół ludzi, instytucji, krajów i tym podobne zorganizowanych, działających razem, mających wspólne cele; 3 zatoka.
Co znaczy Zarzutka:
Słownik 1. zupa jarzynowa, do której pod koniec gotowania dodaje się kiszoną kapustę; 2. pelerynka zarzucana na ramiona zatoka.
Co znaczy Zanosić Się:
Słownik 1. zapamiętywać się w czym, nie mogąc się opanować; 2. nosić co aż do ostatecznego znużenia, wyczerpania zatoka.
Co znaczy Zdrobnienie:
Słownik 1. stworzyć od jakiejś nazwy wyraz pochodne o znaczeniu pomniejszającym albo wartości pieszczotliwej; 2. stanie się drobnym, drobniejszym, zmalenie zatoka.
  • Dodano:
  • Autor: