cholesterol definicja
Co to jest Cholesterol. Co oznacza syntetyzowany w organizmie człowieka i zwierząt. Powstaje w.

Czy przydatne?

Definicja Cholesterol

W diecie zastosowanie cholesterol: Cholesterol - związek organiczny z gatunku sterali, syntetyzowany w organizmie człowieka i zwierząt. Powstaje w przemianach, jakim ulega acetylokoenzym A. Występuje we wszystkich tkankach. Syntetyzowany jest raczej w wątrobie, komórkach jelita i w niewielkich ilościach w innych narządach. Odgrywa wyżną rolę metaboliczną: jest składnikiem wszystkich błon komórkowych; jest prekursorem kwasów żółciowych i hormonów sterydowych. Spożywanie sporych ilości cholesterolu w diecie wpływa hamująco na syntezę cholesterolu endogennego - wytwarzabego poprzez organizm. Ograniczona liczba w diecie wzmaga jego syntezę

Czym jest Cholesterol znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Chrapanie:
Słownik zaburzenie oddychania w okresie snu. Może być wywołane zmianami w budowie podniebienia i łuków podniebień nych, przerostem pierścienia migdałkowego. Do chrapania dochodzi wskutek wiotkości i wibracji cholesterol.
Co znaczy Choroba Szpitalna:
Słownik szpitalna - schorzenie spowodowane uzależnieniem samopoczucia pacjenta od istniejącego w szpitalu i narzucanego mu trybu życia; przypadek ta wytwarza u chorego uczucie bierności, bezradności i cholesterol.
Co znaczy Chlamydioza:
Słownik Chlamydioza - jedna z chorób przenoszonych drogą płciową, która może dawać powikłania - niepłodność u kobiet i stany zapalne stawów i spojówek u mężczyzn cholesterol.
Co znaczy Cewka Moczowa:
Słownik przewód wyprowadzający mocz z pęcherza moczowego. Cewka męska jest również drogą wyprowadzającą nasienie (nasieniowody uchodzą w pobliżu szyjki pęcherza moczowego). Odcinek prą-iowy otoczony jest cholesterol.
Co znaczy Ćwiczenia Ogólnokondycyjne:
Słownik ogólnokondycyjne - mają na celu poprawę ogólnej sprawności osób zdrowych, a u niepełnosprawnych zwięk­szenie aktywności nie objętych procesem chorobowym części ciała. Ten rodzaj ć. jest najczęściej cholesterol.
  • Dodano:
  • Autor: