cholesterol definicja
Co to jest Cholesterol. Co oznacza syntetyzowany w organizmie człowieka i zwierząt. Powstaje w.

Czy przydatne?

Definicja Cholesterol

W diecie zastosowanie cholesterol: Cholesterol - związek organiczny z gatunku sterali, syntetyzowany w organizmie człowieka i zwierząt. Powstaje w przemianach, jakim ulega acetylokoenzym A. Występuje we wszystkich tkankach. Syntetyzowany jest raczej w wątrobie, komórkach jelita i w niewielkich ilościach w innych narządach. Odgrywa wyżną rolę metaboliczną: jest składnikiem wszystkich błon komórkowych; jest prekursorem kwasów żółciowych i hormonów sterydowych. Spożywanie sporych ilości cholesterolu w diecie wpływa hamująco na syntezę cholesterolu endogennego - wytwarzabego poprzez organizm. Ograniczona liczba w diecie wzmaga jego syntezę

Czym jest Cholesterol znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Chloroplasty:
Słownik organizmy komórkowe charakterystyczne dla roślin i niektórych protistów. Należą one do plastydów zawierający zielony barwnik chlorofil i są strukturą, gdzie zachodzi mechanizm fotosyntezy. W jego cholesterol.
Co znaczy Chromosomy:
Słownik parzyste struktury, każda składająca się z dwóch połączonych ramion, utworzone z tys. genów, które przenoszą genetyczne wiadomości, niezbędne do rozwoju i utworzenia tkanek organizmu. Poszczególne cholesterol.
Co znaczy Choroby Społeczne:
Słownik socjalne - ekipa chorób, najczęściej o charakterze przewlekłym, występujących z sporą częstością i powodujących znaczące utraty socjalne w wyniku przedwczesnych zgonów, inwalidztwa, absencji cholesterol.
Co znaczy Chemioterapia:
Słownik pokonywanie chorób infekcyjnych poprzez niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych dzięki wprowadzanych do organizmu leków przeciwbakteryjnych i dolegliwości nowotworowej poprzez niszczenie komórek cholesterol.
Co znaczy Cynk:
Słownik mineralny zaliczany do mikroelementów. Występuje w pokarmach pochodzenia zwierzęcego. Noworodki karmione piersią mają zapewnione konieczne dzienne zapotrzebowanie na cynk (5 mg). U młodzieży dzienne cholesterol.
  • Dodano:
  • Autor: