żółte ciałko definicja
Co to jest Ciałko żółte. Co oznacza pęcherzyka, gdzie doszło do owulacji. Definicja Żółte Ciałko.

Czy przydatne?

Definicja Ciałko żółte

W diecie zastosowanie ciałko żółte: Ciałko żółte - struktura formująca się w jajniku, w miejscu pęcherzyka, gdzie doszło do owulacji

Czym jest Ciałko żółte znaczenie w Słownik składniki C .

Co znaczy Ciśnienie Tętnicze Krwi:
Słownik krwi - parcie krwi na ściany naczyń krwionośnych. Różnica między startowym i końcowym punktem zamkniętego układu krwionośnego jest siłą utrzymującą krew w stałym ruchu. Najwyższe ciśnienie stwierdza ciałko żółte.
Co znaczy Choroba Popromienna:
Słownik popromienna - najłagodniejsza postać zespołu popromiennego; występuje kilka godz. po albo bezpośrednio po jednorazowym napromieniowaniu całego ciała promieniowaniem jonizującym, dawką około 0,5 Gy ciałko żółte.
Co znaczy Ciśnienie Osmotyczne:
Słownik osmotyczne - powstające między płynami o różnym stężeniu rozpuszczonych w nich substancji oddzielonych od siebie błoną półprzepuszczalną, to oznacza przepuszczalną dla wody, lecz nie przepuszczalną ciałko żółte.
Co znaczy Cytologia:
Słownik Cytologia - edukacja o budowie i czynnościach życiowych komórek różnych organizmów ciałko żółte.
Co znaczy Cefalizacja:
Słownik tendencja ewolucyjna dwubocznie symetrycznych zwierząt wolno żyjących, charakteryzująca się rozszerzaniem i stopniowym rozrastaniem się przedniej części ciała, prowadzącym do wyodrębnienia głowy ciałko żółte.
  • Dodano:
  • Autor: