hemoglobina definicja
Co to jest Hemoglobina. Co oznacza łańcuchów białkowych i z czterech grup hemowych zawierających.

Czy przydatne?

Definicja Hemoglobina

W diecie zastosowanie hemoglobina: Hemoglobina - białko zbudowane z dwóch par różnych łańcuchów białkowych i z czterech grup hemowych zawierających żelazo. Występuje w krwinkach czerwonych. Jest odpowiedzialna za przenoszenie tlenu z płuc do tkanek i dwutlenku węgla z tkanek do płuc. Jedna cząsteczka Hb wiąże 4 cząsteczki tlenu i przechodzi wtedy w oksyhmoglobinę. Hb płodu ma większą umiejętność wiązania tlenu niż Hb osób dorosłych. Tak zwane patologiczne h. wykazują niewielkie (regularnie wrodzone) zmiany w budowie łań­cuchów białkowych, lecz bardzo różnią się od Hb prawidłowej zdolnością przyłączania i transportu tlenu

Czym jest Hemoglobina znaczenie w Słownik składniki H .

Co znaczy Hemoglobina M:
Słownik Hemoglobina m - niepoprawna hemoglobina. W Hb M dwa łańcuchy białkowe mają zmieniony aminokwas, a dołączony do nich układ hemowy ma żelazo utlenione i nie przenosi cząsteczek tlenu hemoglobina.
Co znaczy Hipotermia:
Słownik obniżenia temperatury organizmu wywołany nadmierną stratą ciepła. Może wystąpić w przemarznięciu, po kąpieli w zimnej wodzie. Obniżenie temperatury ciała zwalnia przemianę materii i minimalizuje hemoglobina.
Co znaczy Hipnoza:
Słownik zmienionej świadomości, (zawężenie świadomości) spowodowany poprzez osobę przeprowadzającą hipnozę najczęściej przy zastosowaniu techniki fiksacji. W okresie trwania stanu hipnotycznego przekazywane hemoglobina.
Co znaczy Hormon Luteinizujący (Lutropina, LH):
Słownik luteinizujący (lutropina, LH) - hormon wydzielany poprzez przysadkę mózgową. Przyrost poziomu tego hormonu ok. 12-13 dnia cyklu skutkuje ówulację, która następuje mniej więcej w 24 godziny potem hemoglobina.
Co znaczy Heterozygota:
Słownik Heterozygota - organizm powstały wskutek połączenia się gamet o różnym składzie genetycznym (różnych genotypach) w relacji do danej pary albo par czynników dziedzicznych (genów hemoglobina.
  • Dodano:
  • Autor: