małoglowie definicja
Co to jest Małoglowie. Co oznacza nieproporcjonalnie mały w relacji do innych wymiarów ciała.

Czy przydatne?

Definicja Małoglowie

W diecie zastosowanie małoglowie: Małoglowie - stan, gdzie obwód głowy jest nieproporcjonalnie mały w relacji do innych wymiarów ciała. Małogłowie względne może być odziedziczoną po rodzicach albo innych członkach rodziny właściwością, której nie traktujemy jako chorobowej. Małogłowie bezwzględne może towarzyszyć wielu różnym chorobom wrodzonym uwarunkowanym genetycznie albo powstałym we inicjalnym okresie rozwoju (moment okołoporodowy i niemowlęcy). Jego przyczynę można wiązać lub z zaburzeniami rozwoju mózgu, w szczególności półkul mózgowych, lub także z zanikiem pierwotnie prawidłowego mózgu w wyniku różnych stanów chorobowych (na przykład wylewów krwi, zapaleń opon mózgowo-rdzeniowych i tym podobne)

Czym jest Małoglowie znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Monogamiczny:
Słownik Monogamiczny - mający tylko jednego partnera seksualnego poprzez dłuższy czas małoglowie.
Co znaczy Mukopolisacharydy:
Słownik związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas małoglowie.
Co znaczy Myomektomia:
Słownik Myomektomia - operacja polegająca na usunięciu mięśniaka (mięśniaków) bez usuwania macicy małoglowie.
Co znaczy Myślenie Prelogiczne:
Słownik prelogiczne - występujące u małych dzieci nieliczenie się z zasadami logiki, dopuszczanie sprzeczności, zarządzanie się ubocznymi skojarzeniami (w odbiorze dorosłych regularnie zaskakującymi małoglowie.
Co znaczy Majaczenie:
Słownik niezbyt głębokie zaburzenia świadomości objawiające się niepokojem ruchowym, lękiem, omamami i iluzjami. Orientacja co do własnej osoby jest na ogół zachowana, z kolei zaburzony jest odbiór otoczenia małoglowie.
  • Dodano:
  • Autor: