mocznik definicja
Co to jest Mocznik. Co oznacza przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z.

Czy przydatne?

Definicja Mocznik

W diecie zastosowanie mocznik: Mocznik - drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika zachodzi w cyklu mocznikowym, którego celem jest przemiana toksycznego amoniaku w nietoksyczny mocznik. Zaburzenia tego cyklu wywołują zatrucia amoniakiem, objawiające się wymiotami, ataksją, wzmożoną pobudliwością i opóźnionym postępem

Czym jest Mocznik znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Moczowod:
Słownik rurkowaty przewód odprowadzającymocz z nerki. Moczowody (prawy i lewy) uchodzą do pęcherza moczowego. Do wad rozwojowych moczowodu należy między innymi moczowód podwójny, nadmiernie szeroki i zbyt mocznik.
Co znaczy Mikropsje:
Słownik złudzenie wzrokowe opierające na widzeniu elementów, osób zmniejszonych i jakby oddalonych. Regularnie współistnieją z zespołem Alicji w krainie czarów Podobnie jak makropsje traktowane są jako mocznik.
Co znaczy Mięśniaki:
Słownik Mięśniaki - regularnie spotykane łagodne guzy ściany mięśniowej macicy mocznik.
Co znaczy Maltaza I Izomaltaza:
Słownik Maltaza i izomaltaza - enzymy rozkładające maltozę i izomaltozę mocznik.
Co znaczy Mejoza:
Słownik mitozy charakteryzująca się dwoma kolejnymi podziałami jądra komórkowego zachodzącymi w trakcie wytwarzania gamet albo mejospor. W pierwszym podziale chromosomy homologiczne rozdzielają się, w drugim mocznik.
  • Dodano:
  • Autor: