mocznik definicja
Co to jest Mocznik. Co oznacza przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z.

Czy przydatne?

Definicja Mocznik

W diecie zastosowanie mocznik: Mocznik - drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika zachodzi w cyklu mocznikowym, którego celem jest przemiana toksycznego amoniaku w nietoksyczny mocznik. Zaburzenia tego cyklu wywołują zatrucia amoniakiem, objawiające się wymiotami, ataksją, wzmożoną pobudliwością i opóźnionym postępem

Czym jest Mocznik znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Mukopolisacharydy:
Słownik związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas mocznik co znaczy.
Co znaczy Marskość:
Słownik przewlekłe zmiany chorobowe niektórych narządów, opierające na zaniku komórek miąższowych i rozroście w ich miejsce tkanki łącznej, co prowadzi do zwłóknienia narządu. Narząd marski staje się twardy mocznik krzyżówka.
Co znaczy Mononukleoza ZakaŹna:
Słownik zakaŹna - ostra dolegliwość zakaźna. Etiologia: wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa. Przechorowanie pozostawia trwałą odporność. Symptomy: gorączka, zwiększenie węzłów chłonnych mocznik co to jest.
Co znaczy Menstruacja:
Słownik miesiączka, z angielskiego: period, z łaciny menses); krwawienie miesięczne - fizjologiczne zdarzenie opierające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium) pod wpływem mocznik słownik.
Co znaczy Miłość:
Słownik mocne przywiązanie emocjonalne człowieka do obiektu miłości Słowem miłości jest dążenie do bliskości, W zależności od obiektu, wyróżnia się miłość rodzicielską, miłość do ojczyzny i in. Fundamentem mocznik czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: