mocznik definicja
Co to jest Mocznik. Co oznacza przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z.

Czy przydatne?

Definicja Mocznik

W diecie zastosowanie mocznik: Mocznik - drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika zachodzi w cyklu mocznikowym, którego celem jest przemiana toksycznego amoniaku w nietoksyczny mocznik. Zaburzenia tego cyklu wywołują zatrucia amoniakiem, objawiające się wymiotami, ataksją, wzmożoną pobudliwością i opóźnionym postępem

Czym jest Mocznik znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Markery:
Słownik Markery - substancje białkowe albo peptydowe występujące w płynach ustrojowych, których obecność i stężenie jest charakterystyczne dla określonej dolegliwości mocznik.
Co znaczy Molibden:
Słownik mikroelement występujący w ustroju w kompleksach z białkami. Najwięcej jest go w wątrobie i nerkach, śladowe ilości tego pierwiastka są konieczne dla prawidłowego wzrostu. Wchodzi w skład wielu mocznik.
Co znaczy Methemoglobina:
Słownik Methemoglobina - niepoprawna hemoglobina. W Hb M dwa łańcuchy białkowe mają zmieniony aminokwas, a dołączony do nich układ hemowy ma żelazo utlenione i nie przenosi cząsteczek tlenu mocznik.
Co znaczy Moczowod:
Słownik rurkowaty przewód odprowadzającymocz z nerki. Moczowody (prawy i lewy) uchodzą do pęcherza moczowego. Do wad rozwojowych moczowodu należy między innymi moczowód podwójny, nadmiernie szeroki i zbyt mocznik.
Co znaczy Mleko Modyfikowane:
Słownik Mleko modyfikowane - mleko krowie przystosowane do żywienia niemowląt. Nie używa się ustalenia mleko humanizowane , bo mleka krowiego nie można w pełni upodobnić do mleka żeńskiego mocznik.
  • Dodano:
  • Autor: