mocznik definicja
Co to jest Mocznik. Co oznacza przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z.

Czy przydatne?

Definicja Mocznik

W diecie zastosowanie mocznik: Mocznik - drobnocząsteczkowy, azotowy orodukt końcowy przemiany białek. Powstaje w wątrobie, uwalniany do krwi i usuwany z niej w nerkach do moczu. Mocznik stanowi ok. 80% wydalanego azotu. Synteza mocznika zachodzi w cyklu mocznikowym, którego celem jest przemiana toksycznego amoniaku w nietoksyczny mocznik. Zaburzenia tego cyklu wywołują zatrucia amoniakiem, objawiające się wymiotami, ataksją, wzmożoną pobudliwością i opóźnionym postępem

Czym jest Mocznik znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Majaczenie:
Słownik niezbyt głębokie zaburzenia świadomości objawiające się niepokojem ruchowym, lękiem, omamami i iluzjami. Orientacja co do własnej osoby jest na ogół zachowana, z kolei zaburzony jest odbiór otoczenia mocznik.
Co znaczy Metabolizm:
Słownik przemiana materii niezbędna dla biologicznego istnienia wszystkich form życia. To są wszystkie reakcje fizyko­chemiczne zachodzące nieprzerwanie w każdym żywym ustroju. Mają one na celu wymianę mocznik.
Co znaczy Mocz - Pobieranie Do Badania;:
Słownik do badania; - Mocz pobiera się do dobrze wymytego i wyparzonego naczynia (do badania na posiew istnieją specjalne wyjałowione pojemniki). Mocz pobiera się ze środkowego strumienia (nie najpierw ani mocznik.
Co znaczy Macica:
Słownik Macica - część narządów rodnych kobiety mocznik.
Co znaczy Mononukleoza ZakaŹna:
Słownik zakaŹna - ostra dolegliwość zakaźna. Etiologia: wirus Epsteina i Barra. Droga zakażenia ? kropelkowa. Przechorowanie pozostawia trwałą odporność. Symptomy: gorączka, zwiększenie węzłów chłonnych mocznik.
  • Dodano:
  • Autor: