mukopolacharydy definicja
Co to jest Mukopolisacharydy. Co oznacza stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę.

Czy przydatne?

Definicja Mukopolisacharydy

W diecie zastosowanie mukopolisacharydy: Mukopolisacharydy - związki wielocukrów z białkiem. W m. 95% stanowią pochodne azotowe dwucukrów zawierające siarkę. Łączą się łatwo z wodą. Należą do nich między innymi chondroityna, dermatan, heparyna, kwas hialuronowy. Są skład­nikami skóry, tkanki łącznej, szczególnie chrząstek, mazi stawowej i śluzu; wpływają na przepuszczalność błon, na uwodnienie, lepkość i elastyczność tkanki łącznej; biorą udział w krzepnięciu i decydują o ekipach krwi

Czym jest Mukopolisacharydy znaczenie w Słownik składniki M .

Co znaczy Maltaza I Izomaltaza:
Słownik Maltaza i izomaltaza - enzymy rozkładające maltozę i izomaltozę mukopolisacharydy.
Co znaczy Miesiączka:
Słownik Miesiączka - wydalanie błony śluzowej macicy wspólnie z krwią, powtarzające się cyklicznie co miesiąc, jeżeli nie doszło do zapłodnienia jaja plemnikiem mukopolisacharydy.
Co znaczy Maltoza:
Słownik zbudowany z glukozy, występujący u roślin i zwierząt. W przewodzie pokarmowym powstaje jako wytwór trawienia skrobi i glikogenu poprzez amylazę trzustkową. Działaniem maltazy jelitowej m. est mukopolisacharydy.
Co znaczy Moczenie Dzienne:
Słownik Moczenie dzienne - u dzieci ponad 3 rż świadczy o wadzie układu moczowego albo nerwowego, zakażeniu dróg moczowych upośledzeniu rozwoju psychicznego, czasem jest symptomem cukrzycy mukopolisacharydy.
Co znaczy Melanoma Malignum:
Słownik czerniak złosliwy) Ognisko pierwotne może być w miejscu - znamienia barwnikowego, które uległo złośliwej metaplazji, w odbytnicy, nadnerczach, wątrobie, oku, skórze, błonach śluzowych. Należy mukopolisacharydy.
  • Dodano:
  • Autor: