osobniczy areał definicja
Co to jest areał osobniczy. Wyjaśnienie poprzez osobnika albo grupę osobników danego gatunku, na.

Czy przydatne?

Co to jest areał osobniczy

Co oznacza AREAŁ OSOBNICZY: region zajmowany poprzez osobnika albo grupę osobników danego gatunku, na którym skupia się jego aktywność związana z poszukiwaniem pożywienia, kryjówką, miejscem do rozrodu i tak dalej Jeżeli region ten jest aktywnie broniony, ustala się go mianem terytorium. Jeśli dotyczy ekipy osobników (stada), nosi nazwę terytorium grupowego. Rozmiar a.o. związana jest z możliwością przemieszczania się; najmniejsza jest u zwierząt osiadłych, na przykład u ukwiałów, korali, gąbek, mszywiołów. Rozmiar a.o. może ulegać zmianie w zależności od pory roku albo stadium rozwoju osobniczego ( na przykład gąsienica i motyl)

Czym jest areał osobniczy znaczenie w Słownik biologia A .

Co znaczy Aparat Golgiego:
Słownik także diktiosomami, zbudowane z błon elementarnych tworzących mechanizm płaskich woreczków (cystern) ułożonych równolegle. Blisko cystern znajdują się zgrupowania gęstych pęcherzyków, a na brzegach areał osobniczy co znaczy.
Co znaczy ATP:
Słownik adenozynotrifosforan areał osobniczy krzyżówka.
Co znaczy Altruizm:
Słownik się zwierząt, przynosząca korzyści innym osobnikom albo całej ekipie społecznej, na przykład wspólna opieka nad potomstwem, zachowania alarmowe powiązane z ucieczką przed drapieżnikiem (ostrzegawcze areał osobniczy co to jest.
Co znaczy Akrosom:
Słownik plemnik areał osobniczy słownik.
Co znaczy Albuminy:
Słownik rozpuszczalne w wodzie, łatwo ulegają denaturacji w podwyższonej temperaturze. A. pochodzenia zwierzęcego występują na przykład w jajach, mleku. Są fundamentalnym składnikiem osocza krwi. Odgrywają areał osobniczy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: