ernst karl baer definicja
Co to jest Baer Karl Ernst. Wyjaśnienie zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii.

Czy przydatne?

Co to jest Baer Karl Ernst

Co oznacza BAER KARL ERNST: znakomity ros. prof. zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które zakłada, iż najpierw w rozwoju zarodkowym pojawiają się cechy typu, do którego należy dany osobnik, potem niższych kategorii systematycznych, na końcu cechy osobnicze, tym samym przyjmował istnienie pełnej homologii warstw zarodkowych i powstających z nich narządów. Prace B. przyczyniły się także do późniejszego ugruntowania teorii ewolucji

Czym jest Baer Karl Ernst znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bezszczękowce, Bezżuchwowce:
Słownik posiadające szczęk, przeciwstawiane wszystkim innym kręgowcom mającym szczęki - Gnathostomata (żuchwowce). Należy do nich gromada kręgoustych, których przedstawicielem jest minóg rzeczny (Lampetra baer karl ernst.
Co znaczy Bruzdnice:
Słownik organizmy należące do wiciowców roślinnych, wchodzące w skład planktonu. Występują w ogromnych masach zarówno w morzach, jak i wodach słodkich. Mają twarde skorupki o skomplikowanej, urozmaiconej baer karl ernst.
Co znaczy Białka Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny baer karl ernst.
Co znaczy Bodziec:
Słownik na komórkę, wprowadzający ją w stan pobudzenia. Pobudzenie wyraża się zmianą potencjału błony komórkowej, powstającą w chwili przekroczenia granicy depolaryzacji. Do b. należą: czynniki fizyczne baer karl ernst.
Co znaczy Busz:
Słownik suchoroślowe, trudne do wytępienia, gęsto pokrywające wielkie powierzchnie podzwrotnikowej części Afryki, Ameryki Płd. i Australii. B. australijski, w którego skład wchodzą krzewiaste eukaliptusy baer karl ernst.
  • Dodano:
  • Autor: