ernst karl baer definicja
Co to jest Baer Karl Ernst. Wyjaśnienie zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii.

Czy przydatne?

Co to jest Baer Karl Ernst

Co oznacza BAER KARL ERNST: znakomity ros. prof. zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które zakłada, iż najpierw w rozwoju zarodkowym pojawiają się cechy typu, do którego należy dany osobnik, potem niższych kategorii systematycznych, na końcu cechy osobnicze, tym samym przyjmował istnienie pełnej homologii warstw zarodkowych i powstających z nich narządów. Prace B. przyczyniły się także do późniejszego ugruntowania teorii ewolucji

Czym jest Baer Karl Ernst znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Brodawki:
Słownik prostopadle do powierzchni nabłonka śluzowego języka (grzybowate, okolone i liściaste); zawierają kubki smakowe odbierające wrażenia smakowe. U człowieka istnieje rozróżnienie czterech smaków baer karl ernst.
Co znaczy Biliwerdyna:
Słownik żółć baer karl ernst.
Co znaczy Bezkręgowce:
Słownik wielokomórkowych ( wielokomórkowce) przeciwstawiana kręgowcom (Vertebrata), charakteryzująca się brakiem kręgosłupa. Podział ten opiera się jedynie na kryterium posiadania albo nieposiadania baer karl ernst.
Co znaczy Bodziec:
Słownik na komórkę, wprowadzający ją w stan pobudzenia. Pobudzenie wyraża się zmianą potencjału błony komórkowej, powstającą w chwili przekroczenia granicy depolaryzacji. Do b. należą: czynniki fizyczne baer karl ernst.
Co znaczy Beztkankowce, Nietkankowce:
Słownik poprzez niektórych zoologów w systematyce zwierząt w obrębie wielokomórkowców (Metazoa), dotyczące organizmów, których ciało zbudowane jest z wielu komórek, lecz nie tworzy właściwej tkanki. Należą baer karl ernst.
  • Dodano:
  • Autor: