brodawkowe bakterie definicja
Co to jest bakterie brodawkowe. Wyjaśnienie mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w.

Czy przydatne?

Co to jest bakterie brodawkowe

Co oznacza BAKTERIE BRODAWKOWE: bakterie azotowe mające umiejętność wiązania azotu z powietrza, żyjące w symbiozie na przykład z roślinami motylkowymi, u których wywołują powstawanie charakterystycznych brodawek korzeniowych. B.b. (Rhizobium) zaopatrują rośliny w związki azotowe, w zamian korzystają z wytwarzanych poprzez rośliny związków organicznych

Czym jest bakterie brodawkowe znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Blastula:
Słownik bruzdkowania, charakteryzujące się obecnością w zarodku jamy, zw. pierwotną jamą ciała (blastocel). Budowa zewnętrzna blastuli, kształt i rozmiar blastocelu zależą od budowy jaja i metody bakterie brodawkowe.
Co znaczy Biogeografia:
Słownik się badaniem rozsiedlenia roślin (fitogeografia) i zwierząt (zoogeografia), opisująca powody, które warunkowały je dawniej i współcześnie. Fitogeografia (geobotanika, geografia roślin) jest edukacją bakterie brodawkowe.
Co znaczy Błona Śluzowa:
Słownik śluzówka bakterie brodawkowe.
Co znaczy Behawior:
Słownik wrodzone zachowanie się zwierząt (taniec godowy, sposób polowania i in.). Zobacz także: etologia bakterie brodawkowe.
Co znaczy Biogeneza:
Słownik powstawania materii żywej z martwej w sposób samorzutny, w toku ewolucji chemicznej. Do XIX w. istniało kilka hipotez tłumaczących jej przebieg. Przyjmowano, iż świat jest rezultatem jednorazowego bakterie brodawkowe.
  • Dodano:
  • Autor: