bakteriofagi definicja
Co to jest bakteriofagi. Wyjaśnienie w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej.

Czy przydatne?

Co to jest bakteriofagi

Co oznacza BAKTERIOFAGI: wirusy pasożytujące w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty "ogonek", którym b. przykleja się do komórki bakteryjnej i po rozpuszczeniu w tym miejscu ściany komórkowej wstrzykuje swój kwas nukleinowy do środka. Osłonka białkowa pozostaje na zewnątrz i nie uczestniczy w dalszym rozwoju faga. B. występują w formie łagodnej i zjadliwej. B. zjadliwy po zakażeniu komórki bakteryjnej, wykorzystując mechanizm enzymatyczny żywiciela, namnaża się (replikuje), tworząc swoje kopie, z których każda dobudowuje osłonkę białkową i po rozpadzie komórki gospodarza wydostaje się na zewnątrz. B. łagodny po dostaniu się do komórki bakteryjnej wbudowuje się w jej genofor, staje się profagiem, nie przejawiając szkodliwego działania, namnaża się razem z jej chromosomem. Zobacz także: transdukcja

Czym jest bakteriofagi znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 bakteriofagi.
Co znaczy Byliny:
Słownik długoletnie rośliny zielone, zdolne do rozmnażania poprzez sporo sezonów wegetacyjnych. Zimują w formie bulw, cebul, kłączy, gdzie gromadzą substancje zapasowe potrzebne do rozwoju pąków wiosną bakteriofagi.
Co znaczy Baldachogrono:
Słownik kwiatostany bakteriofagi.
Co znaczy Białka Odpornościowe:
Słownik immunoglobuliny bakteriofagi.
Co znaczy Bakterie Denitryfikacyjne:
Słownik bakterie działające odwrotnie niż bakterie nitryfikacyjne; żyją w wilgotnych glebach i w wodzie, rozkładają azotany do tlenków azotu albo azotu cząsteczkowego, który uchodzi do atmosfery bakteriofagi.
  • Dodano:
  • Autor: