bakteriofagi definicja
Co to jest bakteriofagi. Wyjaśnienie w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej.

Czy przydatne?

Co to jest bakteriofagi

Co oznacza BAKTERIOFAGI: wirusy pasożytujące w komórkach bakteryjnych. B. złożona jest z osłonki białkowej i rdzenia utworzonego poprzez kwas nukleinowy DNA, rzadziej RNA. Osłonka białkowa na jednym biegunie wirusa przechodzi w rurkowaty "ogonek", którym b. przykleja się do komórki bakteryjnej i po rozpuszczeniu w tym miejscu ściany komórkowej wstrzykuje swój kwas nukleinowy do środka. Osłonka białkowa pozostaje na zewnątrz i nie uczestniczy w dalszym rozwoju faga. B. występują w formie łagodnej i zjadliwej. B. zjadliwy po zakażeniu komórki bakteryjnej, wykorzystując mechanizm enzymatyczny żywiciela, namnaża się (replikuje), tworząc swoje kopie, z których każda dobudowuje osłonkę białkową i po rozpadzie komórki gospodarza wydostaje się na zewnątrz. B. łagodny po dostaniu się do komórki bakteryjnej wbudowuje się w jej genofor, staje się profagiem, nie przejawiając szkodliwego działania, namnaża się razem z jej chromosomem. Zobacz także: transdukcja

Czym jest bakteriofagi znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Korzeniowe:
Słownik bakterie brodawkowe bakteriofagi.
Co znaczy Biomasa:
Słownik organizmów żywych przypadająca na jednostkę powierzchni (lasu, łąki) albo objętości (powietrza, wody). B. oblicza się, mnożąc ciężar jednego osobnika danego gatunku poprzez liczbę wszystkich bakteriofagi.
Co znaczy Bielactwo:
Słownik albinizm bakteriofagi.
Co znaczy Bakterie Siarkowe:
Słownik utleniające zredukowane formy siarki (siarczki, czysta siarka) do siarczanów (H2S S, S SO4-2). Spotykane są w wodach zanieczyszczonych, gdzie zachodzą mechanizmy gnilne i gromadzi się siarkowodór (na bakteriofagi.
Co znaczy Bakterie Psychrofilne:
Słownik których termopreferendum (temperatury optymalne) przypada w granicach 0-20C. B.p. żyją w zimnych źródłach, głębokich jeziorach i morzach, rozwijają się również w produktach żywnościowych bakteriofagi.
  • Dodano:
  • Autor: