wodny bilans definicja
Co to jest bilans wodny. Wyjaśnienie ilością wody pobranej i wydalonej poprzez organizm w tym samym.

Czy przydatne?

Co to jest bilans wodny

Co oznacza BILANS WODNY: różnica pomiędzy ilością wody pobranej i wydalonej poprzez organizm w tym samym czasie. U roślin b.w. zależy między innymi od ilości wody pobranej poprzez korzenie i stopnia transpiracji, w organizmie zwierząt od stężenia elektrolitów, od wodochłonności koloidów i od obecności ADP. Na gospodarkę wodną wywiera także wpływ układ nerwowy i hormonalny. B.w. może być niekorzystny, nieujemny albo wyrównany

Czym jest bilans wodny znaczenie w Słownik biologia B .

Co znaczy Bakterie Żelaziste:
Słownik bakterie chemosyntetyzujące, które czerpią energię z utleniania związków żelazawych do żelazowych (Fe +2 Fe+3 bilans wodny.
Co znaczy Błędnik:
Słownik ucho bilans wodny.
Co znaczy Bakterie Celuloityczne:
Słownik bakterie występujące w żołądku (w żwaczu) zwierząt przeżuwających, rozkładające dzięki enzymów celulozę na składniki prostsze używane poprzez organizm. Do b.c. należą Ruminobacter i Ruminococcus bilans wodny.
Co znaczy Bakterie Siarkowe:
Słownik utleniające zredukowane formy siarki (siarczki, czysta siarka) do siarczanów (H2S S, S SO4-2). Spotykane są w wodach zanieczyszczonych, gdzie zachodzą mechanizmy gnilne i gromadzi się siarkowodór (na bilans wodny.
Co znaczy Baer Karl Ernst:
Słownik zoologii, anatomii, a w pierwszej kolejności embriologii. Twórca teorii listków zarodkowych; odkrył, iż ich pojawianie się jest właściwe dla wszystkich kręgowców. Sformułował prawo rozwoju, które bilans wodny.
  • Dodano:
  • Autor: